سرکه چه محاسن و معایبی دارد 

  🍎🍏🍎🍏از فواید سرکه سیب بیشتر بدانید🍏🍎🍏🍎

 سرکه سیب ‌را دوست سلامت خود بدانید. سرکه سیب محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده می باشد. الان هزاران سال است که از سرکه برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می شود. با اینکه هنوز علم خیلی از ادعاها در رابطه با سرکه سیب را ثابت نکرده است، بااینحال از آن در زمینه های مختلفی از زیبایی گرفته تا سلامتی استفاده می گردد. بعضی از افراد سرکه سیب را با عسل مخلوط کرده و مصرف می نمایند.

 نتایج تعدادی از تحقیقات نشان می دهند که سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می نماید. سرکه سیب می تواند برای افراد دیابتی فوایدی داشته باشد. تحقیقات برروی حیوانات آزمایشگاهی نشان داد که سرکه سیب به کاهش کلسترول خون و فشار خون کمک می نماید، به سلامت قلب کمک کرده و از سرعت رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهد. مطالعه‌ی مطلب زیر بیشتر شما را در جریان فواید این ماده‌ی غذایی قرار می‌دهد.

 متوقف کردن سکسکه

 به هنگام سکسکه، خوردن یک قاشق چای خوری سرکه سیب به دلیل مزه ترش آن به متوقف کردن آن کمک می کند.( مشروط به آنکه مزاج شما گرم باشد )

 دندان های سفیدتر

 اگر می خواهید دندان هایی سفیدتر داشته باشید، غرغره کردن سرکه سیب در صبح توصیه می شود. سرکه سیب به از بین بردن لکه ها، باکتری های دهان و لثه و سفید کردن دندان ها کمک می کند. بعد از غرغره کردن مانند روزهای معمولی مسواک بزنید. دندان های خود را یک بار در هفته در صورت امکان با جوش شیرین بشویید، این کار نیز برای از بین بردن لکه ها و سفید شدن دندان ها موثر است. شما همچنین می توانید از نمک به عنوان خمیردندان جایگزین استفاده کنید. اگر لثه های شما احساس نرمی دارند به مسواک زدن با نمک در هر روز ادامه دهید.

 رفع مشکلات معده

 اگر مشکل معده شما مشکلی باکتریایی باشد یک جرعه از آب سرکه سیب به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی آن می تواند کارساز باشد. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که سرکه سیب حاوی پکتین است که می تواند به تسکین اسپاسم روده کمک کند.

 از بین بردن خستگی تمرین های ورزشی

 انجام تمرین های ورزشی باعث ساخت اسید لاتیک در بدن می شود، و ایجاد خستگی می کند. گاهی نیز، این اسید به واسطه استرس های شدبد در بدن تولید می شود. اما اسیدهای آمینه در سرکه سیب مانند یک پادزهر عمل می کنند. سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که احساس خستگی شما را رفع می کند. دفعه بعد که احساس خستگی کردید یک یا دو قاشق از سرکه سیب را با یک لیوان آب یا یک لیوان نوشیدنی سرد مخلوط کرده و نوش جان کنید و منتظر تاثیر شگفت انگیز آن بمانید.

 پیشگیری از سوء هاضمه

 برای پیشگیری از سوء هاضمه، خوردن مقداری سرکه سیب، قبل از غذا را امتحان کنید. اگر می دانید که بعد از خوردن غذا احساس پشیمانی خواهید کرد این درمان سنتی را امتحان کنید. یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و ۳۰ دقیقه قبل از وعده غذایی بنوشید. دیگر از خوردن غذا احساس پشیمانی نخواهید کرد.

 جلوگیری از گرفتگی عضلات پا در شب

 با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقدار کمی عسل به یک لیوان آب و خوردن آن در شب از گرفتگی عضلات پا در شب جلوگیری کنید. مدت کوتاهی پس از مصرف این مقدار سرکه سیب، دیگر از گرفتگی های دردناکی که شب هنگام برای شما پیش می آیند، خبری نخواهد بود.

 رفع گرفتگی بینی

 یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. اینکار به از بین رفتن گرفتگی بینی شما کمک می کند.

 کاهش گلو درد

 به محض اینکه احساس سوزش در گلوی خود کردید یک مقدار سرکه سیب بنوشید. این سرکه به از بین بردن عفونت کمک زیادی خواهد کرد زیرا که میکروب ها در محیط اسیدی سرکه دوام نمی آورند. کافی است یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب گرم مخلوط کنید و هر ساعت یک بار غرغره کنید

 اما براستی این سرکه برای مزاج سردها هم همین خاصیت را دارد لطفا در مصرف متناسب با مزاج و سن و تغذیه فعلی تان تامل کنید خودتان را بیمارنکنید

اما تامل کنید سرکه خشکی دهنده + مصرف زیادش کیست دهنده + درخانمها کاهنده شدید شهوت جنسی+ ایجاد سردی درواژن + تولید کننده غم و اندوه و رفتن شادی + زیادش شکم دهنده + بداخلاق کننده در مصرف زیاد درپی دارد 

😄حالا شما میگویید مقدار مصرفش چقدر است 

پاسخش چند قاشق بعد از ناهار و شام است که این روش معصومین ع ( در کتاب دانشنامه احادیث پزشکی درج شده است ) و از خوردن سرکه در ناشتا بشدت پرهیز شود 

 😄😀😃

درباره سرکه در وبلاگ خودم 

سرکه وترشیجات کارخانه ای از منظر طب سنتی

سرکه و ترشیجات دارای مزاج سرد و خشک  هستند ٬ مصرف زیادآن برا ی طبقات زنان وبالاخص دختران  و عروسان باعث خشکی مثانه ٬ کرختی مجاری ادراری ٬ غم آلودشدن وازبین رفتن شادابی در زندگانی میشود و بالعکس درمردان باعث فعال شدن پروستات و در زنان خشکی رحم میگردد // مصرف زیاد سرکه جات سبب میشود که تدریجا مزاج بدن سرد و به سمت خشکی فعال گردد//از طرفی با توصیه افراد بی اطلاع  مصارف غیرمتعارف به بهانه لاغرشدن ٬ یا دربعضی از زندگی های جدید موجبات جدایی زن و شوهر شده ٬ چون کرختی شدیددر مجاری طرفین بوجود آورده است// خشکی دهنده ترشیجات به عروق سبب چرب شدن کبد و غلظت خون میشود مگر آنکه با مصلحات آن میل شود