برای خارج کردن بدن از اخلاط کثیف ، کهنه و سموم فعال که در سیستم مغز آسیب وارد می کنند که عموما" همه انسانها گرفتارند و لیکن مزاج صفراوی ها این بیماری در آنها شدت شدت دارد که راهکارهای زیر مشاوره ارائه میشود :  


الف : شربت خاکشیر : ناشتا دو قاشق شسته + اسفرزه یک سوم قاشق چای خوری + گلاب نصف استکان + یک قاشق چایخوری عسل و بقیه آب ولرم .... اگر حساسیتی در بدن داشت اسفرزه کمتر شود .هیچگاه قطع نشود چون خلط گیری کیسه صفرا در روده بالاست .تا سه ماه ادامه بدهید . همه اعضا خانواده هم بخورند .
ب : ناشتا چهار قاشق سکنجبین عسل ( دستور تهیه خانگی آن یک لیوان عسل بدون موم + نصف لیوان عرق بید مشک + نصف لیوان سرکه سیب خانگی که اگر مخلوط شوند نام سکنجبین میگیرند ) را در یک لیوان ریخته و فقط یک گرم دارچین و بقیه را آب ولرم اضافه کنید و سپس ناشتا بخورید . تا سه ماه ادامه بدهید . همه اعضا خانواده هم بخورند .
ج : بعد از 14 روز دیگه مقدار 10 گرم گلسرخ + 10گرم سنا بصورت دمنوش در دو لیوان آب به مدت 20 دقیقه تهیه کرده و سپس که یک لیوان شد آن را صاف کرده و با میل و ناشتا مصرف شود و در این روز حق استرس و میهمانی و غصه و تلفن ندارید . آهسته در منزل و پارک قدم بزند و حالتان بهم میخورد و دارای دل درد میشوید و یا اسهال سیاه رنگ ظاهر میشود و تا ناهار ناشتا باشید .این دارو فقط یکبار مصرف شود و فردای آن روز به موسسه حجامت در شهرتان بروید و از پشت کتف یک حجامت عام شود .
د: برای هر روز ناهارها یک پیاله بزرگ و یا کوچک آش جو با دو گرم فلفل و سبزی خرفه و یا گشنیز و اسفناج درست و میل شود
ملاحظه : ما در طب سنتی فقط این چهار روش مرکب را برای حجامت و خارج کردن خون کثیف میشناسیم
= خوردن آب ولرم و قطع کردن آب سرد و یخ و بستنی و پرهیز از غذای سرد و گرم در سر یک سفره .
= دمنوش شش گیاه برای دفع عفونت مثل سوزش و بدبوئی رحم و ترشحات سفید و رفع خشکی روده و رفع آفت دهان : گیاهان خارخاسک و خارشتر و دم گیلاس و کاکل ذرت و ناخنک و بابا آدم روزانه یک الی سه لیوان ... از هرکدام سی گرم گرفته و مخلوط کرده و برای هر وعده دوقاشق شسته در دو لیوان آب جوش ریخته و مثل چای دمنوش شود وقتی یک لیوان شد صاف کرده و میل شود .
= دو پهلو بایستی با روغن بابادام شیرین و یا کرچک روزی سه بار چرب شده و نوازش آهسته داده شود و پهلو ها را با پارچه سبک وزن ( مثل پارچه وال هندی از جنس عمامه) و هفتگی بادکش آرام آتیشی انجام شود ( آهسته تا سموم خارج شوند )
= مصرف دوغ با عرقهای آویشن و نعناع ، مصرف شود فقط اندک چون لبنیات با سنگ کلیه ناهمخوان است . نوشابه های گازدار و رنگی بشدت مضرند .
= آب عسل با لیمو ترش ( یک دوم آن ) روزی یک لیوان . این یعنی دارو برای دفع فضولات روده و رفع یبوست .
= فلفل دلمه ای در تغذیه پختنی + سبزیجات به غیر شاهی + ماهی از جنس ماهی دریا چون آب شور ماهی را گرم میکنه + مرغ دهاتی و یا خروس محلی .
= نان خمیری بالاخص بربری و نان برکی اندک و ماکارونی و خمیرجات و چای و قهوه و دخانیات و قلیان ممنوع + مرغ کارخانه ای و رب گوجه ممنوع بجای رب گوجه زردچوبه شفای تن آدمی + اسفناج و بورانی عامل سنگ ممنوع + سیب زمینی سرخکرده و آب پز حداقل + روغن نباتی ممنوع + روغن کنجد و زیتون و روغن گردو عالی هستند + کنسرو و گوشت فریزری و فست فودها ممنوع و آدامس جویدن و شکلات و بادمجان زیاد مضرند.
= چای به و چای کوهی و چای بابونه و چای سنبل طیب با گاوزبان و یکدانه لیمو عمانی بعنوان دمنوش جای چای مصرف شود .
= پرتقال برای سنگ کلیه مضر است چون سرد و تر است .
= روزی یک قاشق روغن زیتون در یک لیوان آبجوش ریخته و میل شود و اگر نشد در روی غذا بریزید بیشتر .
= ادویه جات بسیار اندک به اندازه یک نخود در تغذیه ها + زردچوبه بجای رب گوجه مصرف شود .ادویه جات زیاد خوردن و فست فودها و برنج زیاد سبب خشکی و خرابی اعصاب و بدبوئی رحم و فیبروم رحم و بالاخص یبوست میشود .
= مویز شانی سیاه و آب انگور خانگی برای تخلیه عفونت پی در پی کیسه صفرا بالاست . چون افراد مزاج خشک همیشه کیسه صفرا یشان خلط کثیف و کبد چرب را فعال میکند پس مویز ضد سرطان و آرامش دهنده سیستم هیپوفیز مغز و ام اس را آرامتر میکند . انشاالله= ترشیجات زیاد بالاخص کارخانه ای برای کلیه شما مضر شدید است برای تلخی دهان لواشک زردآلو و سیب را روزانه روی زبان بگذار و لیس بزن تا سموم نهفته در بزاق را به سمت خارج شدن هدایت کند . چند لقمه به آخر غذا روی تغذیه دو نخود پودر لیمو عمانی ریخته و میل شود تا اسید روده 10 متری کاهش یابد .+ بعد از غذا دو قاشق عرق شیرین بیان و یا اینکه دو قاشق عرق نعنا . شاید آفت دهان شما از خشکی روده تان باشد که با چند روز پودر لیمو عمانی در روی غذا شاد میشوید . تست کنید .
ملاحظه : در سیره معصومین علیهم السلام خوردن سیب برای هفتاد بیماری توصیه موکد شده است و برای ام اس شما فوق العاده مفید است تا روزی چند لیوان آب سیب قرمز خانگی مفید است انشاالله .
= پشت سرو کف سر ، هر روز چند قطره روغن بادام شیرین اصل بمالید و مقداری روی بینی را چرب کند ( روغن اصل با پایه بادام باشه ) . روی روده هم مالیده شوند اثر بسزائی در سیستم بدن دارند .
= = حنا با آب داغ خیس شود و به کف پا بگذارید چون بخار زردرنگ روده در نواحی مغز و یا اسید معده و کیسه صفرا باعث یبوست بواسیر غلیظ میشوند .
= گوشت خوری زیاد بالاخص قرمز و خاصه گوشت گوساله و گاو و مرغ کارخانه ای باعث فعال شدن اسید اوریک و گرفتگی عروق میشوند شما گوشت بلدرچین را و مرغ محلی را بیشتر همسوئی کنید ..
= حلیم و تخم مرغ کارخانه ای مناسب شما نیست . چون روده های شما هاضمه اش ضعیف است حتما غذای سبک بخورید و حتما" گرسنه از سرسفره برخیزید .
= پیاده روی صبحگاه به مدت یکساعت ( از مقدار کم شروع شود ) .
= با شکم پر و خالی استحمام ممنوع . استرسها و فیلم های کذا و کذا ماهواره ای بطور مطلق برای شما مضرند چون اسید روده شما غلیظ هستند و سیستم عصبی مغز نبایستی تحریک شوند و الا ام اس تشدید میشود .
= اول و وسط و آخر غذا از آب خوردن پرهیز شود .
= شربت رقیق کننده خون از مرکز حجامت تهیه شود و روزی دو نوبت با دوقاشق بزرگ در یک لیوان آب ولرم ریخته شود و با میل مصرف شود .به مدت یکماه تکرار شود .
= کاهو با سکنجبین بعدازظهرها مصرف شود .
= سیزی شاهی و تره ممنوع شود و گشنیز به سبزیها اضافه شود .
= عرق شاهتره و عرق کاسنی بصورت مخلوطی روزی یک لیوان بعد از غذا طی یک دوره شش ماهه میل شود فقط 14 روز مصرف و سه روز ترک شود و دوباره تکرار شود .
= آلوجات در تمام غذاها ریخته شود .
= آب برگه شامل 14 زردآلو خشک بدون تیزاب با 3 انجیر خشک به مدت شش ساعت در آب جوش خیسانده و سپس له کرده و نصف آن ناهار و بقیه شام بعد غذاها مصرف شود .
= لیمو شیرین خیلی مصرف شود و پرتقال بسیار اندک .
= خوراک لوبیا سبز عالیست .
= بادمجان ممنوع و بجای آن انواع کدوجات میل شود . دقت شود بطور مطلق نمیتوان عادت را ترک کرد و لیکن این اقلام را رعایت کنید برای رفع یبوست موثر ویژه هستند چون کبد چرب باعث لکه ها ی ریز در پوست میشود
= عسل زرشک و عسل کنار برای شما عالیست .
= پوشیدن لباس قرمز و لباس زرد ممنوع چون اعصاب ام اس بایستی تحریک نشود و لباس سفید و سبز و فیروزه ای برای شما مفیدند و از منظر معصومین ع نگاه کردن به سبزه و آب ام اس را تعدیل می کند .( ام اس یعنی آرامش سلولهای مغز )
= خلط صفراوی شما میگوید که ضعف زیاد دارید پس فالوده سیب ( نیم کیلو سیب قرمز رنده شده + نصف لیوان عرق بید مشک + نصف لیوان عرق گلاب + دوقاشق عسل ) با هم مخلوط کرده و موقع ضعف یک پیاله بخور که عالیست .
= غمباد و استرس برای تولید غلظت خون شما مضر است .
= هفته ای یکبار ترنجبین را در آّ بجوش حل کرده و با میل مصرف شود
= تکرار و تکرار میکنم شما یک سوم غذا و یک سوم سالاد و یا سبزی و یک سوم گرسنه باش بسیار مهم است .چون گرسنگی در تولید سلامتی فوق العاده موثر است و این روش انبیا است .
= دلستر بدون گاز مفید است .
= ریزه خواری را کلا" قطع کن . یعنی معده شما نیاز به آرامش دارد .
= بعد از حجامت عرقهای بهارنارنج را با اسطوخدوس و بادرنجبویه در یک لیوان مخلوط کن و یکساعت قبل خواب بخور و اگر عود های بهار نارنج و یا اسطوخدوس بود در اتاق خواب دود کن و.... دقت شود دود کردن اسفند با کندر در منزل برای ایجاد امنیت در مغز موثر است و بخارات عفونی مغز را خارج می کنند .
= تخم و سبزی ریحان ( سبزی امام علی ع ) در فعالسازی کبد موثر است و زیاد خوردن نفخ معده دارد .– امام صادق علیه السلام اگر در سر سفره ای سبزی نبود منتظر تهیه سبزی می شدند . آیا ما نبایستی به سبزی به عنوان غذای ردیف اول فکر و برنامه ریزی در سفره کنیم ) .6= خوردن سبزی جعفری تقویت کننده کبد است .
= تذکر مهم عرقیجات گیاهی بایستی بعد از یک دوره مصرفی مثلا" 14 یا 21 یا 40 روز به مدت 7 روز استراحت کرده و مصرف نشود که اثر درمانی زایل نشود
= زردک خلط بلغم را دفع می کند و آب آن و پخته آن در سلف سرویس غذا با آلو بخارا بسیار موثر است .
= خوردن در روز 2 گرم فلفل در گرم کردن کبد و آب کردن چربی نقش بسزائی دارد .
مصرف یک مثقال پودر خردل در آش ها و سالاد مفید است ( سالاد سس این غذای غربی و کشنده کبد ممنوع ) .
= مصرف انگور و شیره آن ( شربت سر سفره قدیمی ها ) شفادهنده انواع بیماریهای کبد است .
= خوردن اندکی مغز خیار با نمک دریا برای کبد چرب خوبست .
= چربی کبد شما بایستی با چراغ کوره ای الهی یعنی خوردن غلات سوخته شود حتما" نبایستی با خورشت میل شود ( غذای غیر کنسروی لوبیا چیتی – لوبیا قرمز و.. ) .
= غذاهای مضر کبد چرب عبارتند از ( سرخ کردنی با روغن نباتی و غفلت از خواص روغن زیتون و گردو خصوصا" – غذاهای پرچرب و پر حجم – سیر و پیاز غیر متعارف در غذاها – شکلات – بیسکویت کارمندی – پفک و تنقلات با فرهنگ غربی – شیرینی غیر منزل – نمک – رب گوجه و گوجه فرنگی – سیب زمینی با آب پخته - اسراف در مصرف ترشی جات – پنیر و ماست کارخانه ای و... ) - ماکارونی
= غذاهای مفید برای کبد چرب عبارتند از ( آلو و آلو و آلو – سکنجبین سازی عسل با آب گرم و خوردن یک دوره 6 ماهه با فاصله درمانی – تمرهندی – مویز و کشمش غیر کارخانه ای و مصرف ناشتا و تنقلات در زنگ تفریح - زرشک – شاتوت – آب در حد متعارف فقط تا 8 لیوان و آب درمانی به روش غربی مطلقا" ممنوع – اول و آخر غذا نیم گرم نمک و با نصف قاشق چای سرکه سیب خانگی – ماست با پودر زنیان– شکم را یک سوم غذا و سبزی – شکم یک سوم آب – شکم یک سوم هوا ( غافلیم ) – صبحانه و شام صدر صد میل شود و شام نخوردن باعث چرب شدن کبد میشود – انواع کلم ها – کاهو با سکنجبین و در غیر فصل آن برای سالاد ممنوع – روغن زیتون – سیب زمینی کبابی روی داش و زغال – شربت خاکشیر روزی دولیوان – نان سنگک آری و بربری ممنوع – نان جو – برگ زرد آلو با آب ولرم عالیست – شیر سویا محلی – ورزش خیلی خیلی و یا راه رفتن تند که عرق و بوی آن شما را کلافه کند – برگ هلو و گلابی و انجیر – آب کرفس ( غذای انبیا ) -
= چرا کبد شما چرب شده است : آب خوری زیاد بالاخص در وسط غذا با غذای چرب – مصرف غذای پر کالری – پشت میز نشینی – غم و استرس و عصبانیت و بیقراری و ترس – نوشابه گازدار بالاخص کارمندان – تحرک نداشتن – استراحت فوری بعد از غذا تخریب سلولهای کبدی در اثر آمیزشهای ناسازگار – خامه – زبان – مغز – جگر – ماست با آبلیمو – پر خوری – قند و شکر – ادویه جات تند با زیاده روی در مجامعت – تند خوردن – مصرف کرتونها – آسپیرین – داروهای ضد تشنج – خستگی فراوان در سمت راست بدن – عادت به غذای فرهنگ غربی و عدم رعایت غذاخوری در شرع مقدس کاهش وزن سریع با تجویز دکترهای غیر متعهد با کاهوخوری و استخر درمانی با آب سرد یعنی لاغر کردن با روش غربی ها – بیماری نقرس ( اوره ) – چاقی زیاد – بد خوابی – عفونتهای ادراری – مصرف قرص و شربت های شهوت زا و یا قطره های تنگ کننده مجاری رحم – خالکوبی و تاتو گذاری – آب آوردن شکم در اشتهای سگی ( براثر فعال شدن بلغم و عدم درمان بلغم ) – زندگی شهری و کارمندی و عدم همراهی لقمه قاضی خانگی باخود - صحبت در بین غذا و ایستاده و راه رفتن با غذا خوردن – مصرف ویتامینهای سرخود – عدم رعایت غسل و بهداشت تناسلی – یبوست پی درپی حتی هر چند ماه یکبارالکلی و سیگاری شدن – دلسترهای غربی و آدامسهای الکلی – قهوه خوردی پی در پی – نجویدن غذا – کبودی بدن – لک گرفتن بدن – اگزمای پوستی – استعمال اسپری های عطرخارجی با فرمولهای ناشناخته – اسپری برای نعوظ تهیه شده در آنسوی مرزها – صفراوی شدن بدن – نوشیدنی های سرد و یخ به هنگام گرم بودن بدن – فراموش کردن روغن زیتون در سالاد و غذا – اختلافات محل کار و محله – بدبینی ها – اغتشاش در روده های بزرگ و کوچک با افکار منفی
= علائم صفراوی شدن بدن ( احساس سوزن سوزن شدن بدن – دهان و بزاق تلخ وزرد رنگ – ادرار پی در پی زرد و به سمت خاکستری – تشنگی زیاد – اشتهای کم کم – دل بهم خوردن – زبان زبر و خشک – استفراغ زرد رنگ – خواب های آتشی با زرد رنگ – خشکی داخل بینی و ترکیدگی – لذت از سرما و... شاید یک نفر چند مصداق داشته باشد وحی منزل نیست ) .
= علائم  ( میل به خواب – کم شدن هوش و حافظه – سفید ی پوست – سردی بدنLبلغمی شدن بدن  بالاخص به سمت سوداوی شدن – دیر هضم شدن غذا – آروغ ترش – فعال شدن بزاق دهان – ناتوانی جنسی – مایع شور دهان – سفید شدن ادرار – درد گرفتن پشت سر و... شاید یک نفر چند مصداق داشته باشد وحی منزل نیست ) .
= نوره درمانی بایستی در جامعه ایرانی برای باز کردن منافذ پوستی پر چرب در زیر بغل و اطراف تناسلی احیاشود تا آرسینک در بدن وارد شده و سموم را دفع نماید آری شیوه ائمه هر 15 روز یکبار بوده است اگر حساسیت پوستی دارید بعد از نوره و خشک کردن بدن روغن بنفشه بمالید .
= برای دفع عفونت در مجاری ادرار و حذف تدریجی ذرات میکروسپی و رفع گرفتگی عروق مجاری تناسلی بایستی صبحها نصف استکان عرق رازیانه و بعدازظهرها نصف استکان عرق بومادران به مدت 21 روزه ( در ایام پریود مصرف نشود ) و روزانه اطراف رحم و کشکاله ران روغن کرمانشاهی مالیده شود و در پریود از آب سرد برای رحم استفاده نشود .و روی رحم را بادکش کنید هفتگی سه بار .