دوست داری لاغر شوی 

دوست داری چاق شوی 

علل لاغری مفرط عبارتند از:

 کم رسیدن غذا به بدن ناشی از کم خوردن

مصرف زیاد غذای لطیف که از آن در بدن خون رقیق تولید می شود؛ مانند مداومت و مصرف زیاد ادویه جاتی مانند زعفران، فلفل، دارچین، خردل، آویشن، پونه و زیره و نیز میوه ها و سبزیجات مانند کاهو، خیار و کدو.

مداومت بر مصرف غذاهایی که غذاییت کافی ندارند.

ضعف قوه هاضمه یا جاذبة اعضاء به سبب: فساد مزاج اعضاء که ناشی از سوءمزاج است و بیشتر به سبب سوءمزاج سرد ایجاد می شود، و سایر علل آن عبارتند از بی حرکتی بسیار و ترک ورزش.

فساد خون ناشی از مصرف غذاهای فاسد و نامطبوع.

بیماری در احشاء مانند انسداد در کبد یا عروق آن و یا بزرگی طحال.

وجود انگل در روده.

تنگی منافذ غذا به سبب، انسداد از اخلاط و غلبه خشکی .

زیادی تحلیل در بدن به سبب گشادی روزنه های بدن، ورزش سریع، هم و غم، زیادی نزدیکی و بیماری هایی که سبب تحلیل می شوند.

برای درمان لاغری مفرط حتماً باید سبب و عامل ایجاد آن برطرف شود و هم زمان از غذاهای شور و ترش پرهیز شده و غذاهای چاق کننده استفاده شود مانند:

 ماءاللحم، میوه ها، غذاهای شیرین، شیربرنج، شیر گاو و گوسفند، شکرسرخ، حلیم، کله و پاچه، گوشت پرندگان مانند جوجه، کبک، گوشت بره و بزغاله، مویز، پسته، سویق جو با شکر، کنجد با شکر و مغزها مانند فندق و پسته و بادام با شکر، تخم مرغ نیم برشت، گوشت های پر رطوبت مانند بره شیرخوار و ماهی تازه، سبزی های بارد مانند کاهو و خیار و کدو، گوشت های چربی دار، موز، انجیر، انگور، کره، سیراب و شیردان، حلوای زردک، حلوای مغزها (فندق، پسته، بادام و گردو)، فرنی، مغز حیوانات، پستان حیوانات و باقلای تازه.

 نکته1: از طرفی مداومت و مصرف زیاد سبزیجات مانند کاهو، خیار و کدو، به عنوان عاملی که سبب تولید خون رقیق در بدن و لاغری می شوند نام برده شدند و از طرف دیگر به عنوان غذاهای چاق کننده؛ باید توجه کرد که اگر عمده غذای مصرفی فرد غذاهای لطیف باشد، مصرف این سبزیجات سبب لاغری می شوند اما اگر عمده غذاهای مصرفی غذاهای غلیظ باشند، مصرف این سبزیجات به دلیل سردی و تری و تولید بلغم سبب چاقی می شوند.

 نکته2: در مورد مصرف غذاهای غلیظ مانند حلیم و کله و پاچه، باید به قوت هضم بیمار و وضعیت معده او توجه شود؛ یعنی باید تا جایی استفاده شوند که معده قادر به هضم آن ها باشد.

 دستور چند غذای چاق کننده

 نخود، باقلاى مقشر (پوست کنده)، و مغز تخم کدوى شیرین را کوبیده و با مقدارى روغن بپزند و با آب انار شیرین مخلوط کرده کمى حرارت دهند و در انتها کمى کشک به آن اضافه کنند. زمانى که آب آن کاملًا تبخیر شد، مانند حلوا هر روز مقدارى از آن (حدود 5 قاشق غذاخورى) مصرف کنند.

120 گرم نخود سفید را در شیر بخیسانند تا شیر کاملاً جذب آن شود. سپس، نخودها را در محل خشکى پهن نموده، پس از خشک کردن، آنها را کاملًا آرد کرده، حدود 35 گرم از آرد نخود را همراه 7 گرم از آرد برنج یا آرد جو یا آرد گندم (هر کدام که موجود بود) و 17 گرم پودر تخم خشخاش سفید مخلوط کرده، باپ شیر تازه گاو به شکل فرنى بپزند. سپس، مقدارى قند به آن اضافه نموده، هر روز صبح قبل از صبحانه میل کنند. مصرف آن باید تا زمانى که اثر آن ظاهر شود ادامه یابد.

یک کیلو مویز بدون هسته را در آب بجوشانند تا دو ثلث آب آن بخار شود، 250 گرم عناب را هم جوشانده به آن اضافه کرده، سپس آن را صاف کرده به آن 10 قاشق غذاخوری مغز بادام شیرین، 10 قاشق غذاخوری مغز تخم کدو، و 5 قاشق غذاخوری صمغ عربى تفت داده کوبیده شده اضافه کنند. 2  قاشق غذاخوری روغن بنفشه و 5 قاشق غذاخوری روغن پیه مرغ فربه را داخل آن کرده، مجدداً بجوشانند تا مانند حلوا شود و روغن بیندازد. حلوا را میل کنند و با روغن به دست آمده هر روز بدن را ماساژ دهند.

سایت انجمن تحقیقات طب سنتی ایران

http://www.tim.ir/teaching/736/%D8%B9%D9%84%D9%84-%D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%81%D8%B1%D8%B7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86/