#تدابیر_فشارخون

 چند شب از نیم تا یک مثقال #بلیله را نیم کوب کرده و میل کنند موجب کاهش فشار خون، دفع سموم ورطوبات ،اصلاح گوارش (در برخی از اقسام سوء هاضمه را علاج کند) موجب روشنایی چشم و رفع #بواسیر می شود.

1-  #آلو_سیاه یا بخارا، #تمر هندی 7 مثقال و #ترنجبین را جوشانده، صاف کرده و بنوشند.

 2-   برای بیماران دیازتیک (سوء مزاجی و صفراوی) ، پوست هلیله زرد از 4 تا 8 و 10 مثقال بر حسب تحمل سن مریض ساییده و نرم شود و در 3 تا 5 سیر آب غوره هنگام شب بخیساند و صبح به بیماربدهد.( شیره کشی شود) این دارو#صفرا و #سودا یعنی سموم کلیه و سموم دیگر را ازبدن میراند. درد #سیاتیک و مفاصل تسکین میابد، فشار خون پایین میاید، رنگ تار و تیره مریض روشن میشود.

3-    بهترین دارو برای همگان خوردن مقداری گل #بیدمشک است که مسکن خوبی میباشد.

4- رژیم سیر و آبلیمو: 30 حبه سیر پوست گرفته را با 5 عدد لیموترش تازه با پوست که چند برش روی پوست آن زده شده در مخلوط کن ریخته تا خمیر شود. خمیر به دست آمده را با یک لیتر آب روی شعله بسیار کم به جوش رسانده ،شعله را خاموش کنید تا سرد شود، سپس آن را صاف نموده و در یخچال نگهداری نمایید، صبح ناشتا 50 سی سی یا یک استکان تا 40 روز مصرف شود. هر 6 ماه تمدید شود( کاهش دهنده فشار خون و باز کننده عروق میباشد.)

 5-    آب ماست ، آب دوغ ، آب لیمو،آلو ،شربت آلبالو،شربت زرشک ،مربای آلبالو مفید است.

 6-  دمکرده چای ترش عصرها و دمکرده گل گاوزبان و لیموعمانی و دمکرده میوه آلبالو و دمکرده زرشک آبگیری، دمکرده میوه نسترن ، دمکره فلوس و خیار چنبر فشار خون را پایین می آورد.

 7- دمکرده زیره سیاه فشار خون را بالا میبرد👉👉

8- آش #آبغوره برای کاهش فشار خون و همچنین رفع غلظت خون بسیار مفید است و نیز آش آلو

 9- دو حبه سیر را له کرده 3 قاشق سوپ خوری روغن زیتون به آن بیفزایید برای پایین آوردن فشار خون آن را به کف پاها بمالید.

10-  شربت #سیر : دو پیاز سیر را له کرده در یک لیوان آب و 100گرم شکر ریخته و بجوشانید تا به قوام بییاید هر روز 2 قاشق سوپ خوری از آن مصرف شود.

11-  پرهیز از گوشت قرمز ، مواد غذایی چرب ، شوریجات ، تخم مرغ ، غذاهای غلیظ و دیر هضم. در خوردن جوانه گندم احتیاط شود و در مواقعی که فشار خون بالاست مصرف جوانه گندم متوقف شود.

12-دوغ را در ظرفی ریخته و از شب تا صبح در هوای آزاد قرار دهید، روی ظرف را با پارچه نازکی پوشانده تا از ورود گرد و خاک جلوگیری شود ، آبی که بالای دوغ جمع شده را برداشته و مصرف کنید.

  13-  شیره #فندق پایین آورنده فشار خون است. مصرف 2 الی 3 لیوان در روز برای کاهش فشارخون و رفع ناراحتی های گوارشی بسیار مفید و موثر واقع میشود.این شیر برای افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند بسیار مفید است.

 مواد لازم : مغز فندق خام 50 گرم، عسل 3 قاشق غذا خوری، آب سرد 3 لیوان. پوست فندقها را برداشته و آنها را به همراه آب و عسل در مخاوط کن ریخته تا بطور کامل مخلوط شود و بی صورت شیر در آید.

14- مالش ساق پاها ، بادکش ساق پاها و استفاده از قطره نازیل به صورت زیر زبانی برای درمان اورژانسی فشار خون

@tebesonatijorjani