مدتی است سوالات زیادی توسط بانوان شوهردار و یا دختران مجرد و یا متارکه شده و یا پسران مجرد و یا مردان متاهل و... درباب خودارضایی یعنی بازی دست با آلت تناسلی مطرح میشود 

ازنظر مکتب تشیع این عارضه ٬ عقوبت الهی و ازنظرطب اسلامی و طب سنتی عقوبت و بیماری فراوانی دارد که زندگی زناشویی را مختل میکند

حالا چند دقیقه تامل کن 

پاسخ سایت حوزوی در قم

 یکی از امکانات و ویژگی هایی که در دوران بلوغ به انسان اضافه می شود و در واقع می تواند یک آپشن برای لذت بردن و تولید نسل و حتی برای افزایش امیدواری به زندگی و ماندگاری بیشتر در این دنیا کمک کند . بلوغ و لذت های جنسی یکی از موضوعاتی است که تا کنون تحقیقات فراوانی در مورد آن شده است و خیلی از این تحقیقات نتایج جالبی هم دارد که در اینجا قابل طرح نیست اما افراد با توجه به نگرش ها و باورهایشان و میزان ارتباطشان با بیرون مخصوصا جنس مخالف و حتی سبک فرزند پروری والدین شان ممکن است این نیاز را از روش های خاص که مخالف باورها درون سازی شده از گذشته می باشد، ارضا کنند و موضوع زمانی بغرنج می شود که فرد بین باور و رفتارش تعارض و تضاد ایجاد می شود باور یک انسان ایرانی و مسلمان نسبت به خودارضایی آن هم در زمان متأهلی بسیار منفی است و فرد از طرفی عادت و خو گیری دارد و از طرفی باور به ارضا رایج در زمان متأهلی از ناحیه همسر دارد و در غیر این مدل، ارضا جنسی و تخلیه جنسی را حرام می داند. ذهن و مغر افراد از طریق نشانه هایی که از دیرباز در بیرون تحریک کننده بوده است شرطی شده و حالات و هیجانات جنسی بدون کنترل فرد هجوم همه جانبه به بخش تحریکات جنسی مغز وارد می کنند و اصرار بر ارضا از طریقی که مدت ها خو و عادت کرده، داشته باشد. به عنوان مثال فردی که از خیابانی ردّ می شده و دچار حادثه ای می شود هر وقت از آن خیابان رد می شود حالات، احساسات وهیجانات اضطرابی و نگرانی نسبت به تصادف به صورت اتوماتیک به فرد وارد می شود و به قول معروف شرطی می شود پس از آن به تمام پدیده های آن خیابان ممکن است شرطی شود  ماشین های مدل خاص ، رنگ خاص حتی ساختمان های آن خیابان. پس اینترنت و تصاویر ، فیلم ها وَوَوَوَ همگی در ذهن شما به صورت خود کار و شرطی شده تحریک ایجاد می کنند و شما را دچار این رفتار می کنند به صورت خلاصه شما تا زمانی که به یک درمانگر جنسی یا سکس تراپیست ، بخواهید مراجعه کنید،

 راهکارهای درمانی زیر پیشنهاد می شود:

 ۱- سعی کنید محیط را برای انجام خود ارضایی نا امن کنید مثلا سیستم را جلود دید دیگران قرار دهید و یا از همسرتان بخواهید که در زمان استفاد از نت در کنار شما باشد.

 ۲- سعی کنید مشکلتان کوچکتر از توانایی خودتان بر حل مشکل کنید و بدون خودسرزنشی و احساس درماندگی با تلاش و کوشش و صبر و حوصله و تدریجی به طرف مطلوب قدم بردارید.

 ۳- موضوعاتی بیرونی که برای شما تداعی تحریکات جنسی آن هم از نوع خودارضایی شده است را شرطی زدایی کنید مثلا با دیدن موضوعاتی شما از راه همسرتان نیاز را دنبال می کنید و یا با خودآگاهی آن را با یک محرک غیر جنسی پیوند می زنید.

 ۴- برنامه ریزی و هدفمند بودن و شرط کردن با خود که فقط من باید پیگیر برنامه های علمی و کاری خودم در نت باشم را با خود مرور کنید و به هیچ وجه در کنار کارتان پنجره های دیگری غیر از استفاده مطلوب شغلی و کار و تحصیلی نداشته باشید.

 ۵- مهارت های جنسی و زناشویی خود را افزایش دهید و سعی کنید سطح کیفیت روابط جنسی استاندارد از طریق همسرتان را بیشتر از خودارضایی کنید ولی کمیت ممکن است فایده ای به حالتان نداشته باشد.

 ۶- روزهای پاک را، با بهترین واژه ها، خود را تشویق کنید و شادیتان را در طول روز از پاک بودن به رخ خودتان بکشید .

 ۷- به هیچ وجه نسبت به این موضوع تحلیل و تفسیر شخصی نکنید و سعی کنید با دیدن نقاط مثبت و توان مندی ها و خوبی های دیگر در زندگی بار هیجانی و منفی خودسرزنشی بعد از تخلیه را کم کنید چون در هر صورت شخصیت شما نباید آسیبی ببیند شما باید باخود بگویید من آدم خوبی هستم اما ممکن است دو یا سه رفتارم ایراد داشته باشد که باتمرین در حال درست شدن هستم.

 ۸ - ورزش و تحرکات بدنی و تمرینات آرامش عضلانی و ریلاکسیشن هم اراده شما را در تصمیم گیری ها بالا می برد و هم باعث کاهش اضطراب و تنش که خود راه انداز تحریکات جنسی است می شود.

 http://www.soalcity.ir/node/2690

 حکم شرعی استمناء چیست؟

  خود ارضایی که از آن به استمناء یاد می شود از گناهان کبیره و حرام است و مجازات سنگینی دارد. و بهترین راه رهایی از استمنا و خود ارضایی، ازدواج شرعی (دائم یا موقت) با شرایط خاص آن که در رساله های عملیه بیان شده است می باشد. اگر ازدواج ممکن نباشد با ورزش کردن و روزه گرفتن و پر کردن اوقات فراغت باید با این عمل مبارزه کرد تا افراد و جامعه از ضررهای جسمی و روحی و روانی آن در امان بمانند.

 سوال: استمناء  چیست؟

 پاسخ: استمناء یا خود ارضایی یعنی بازی کردن با خود به قصد بیرون آمدن منی!

خود ارضایی حرام و گناه کبیره است و عملی انحرافی است و باید با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعایت دقیق دستورالعمل ها محقق نمی شود، ولی چون هر عملی نیاز به دانش و اطلاعات خاصّ خود دارد، بنابراین راه کنترل و درمان این بیماری و عادت زشت نیز بدون کسب آگاهی میسر نیست.

 توجّه به سه نکته در باره استمناء الزامی است:

 1- آگاهی از حرمت شرعی و اخلاقی آن؛ (و اینکه این کار و عمل یکی از رذائل اخلاق جنسی و انجام آن طبق روایات، موجب دور شدن از رحمت خدا و اهل بیت (علیهم السلام) و زایل شدن عقل می شود و از لحاظ شرعی حرام و گناه کبیره محسوب می شود و هر گناهی نور ایمان را تضعیف می کند و باعث تاریکی و آلودگی روح انسان می شود. نوری که انسان بدان نیاز فراوان دارد و در اثر فقدان آن، در دنیا دچار خسران و در آخرت دچار عذاب و حسرت خواهد شد).

 2- آگاهی از عواقب سوء استمناء.

 3- آگاهی از روش پیشگیری و درمان.

🖍🖍🖍🖍

 حضرت آیة الله بهجت ره:

 سوال: اگر استمناء نکردن کسى که شهوت او را گرفته است، باعث شود که او فعل حرامى ـ مانند زنا و یا لواط که حدّ هم دارند ـ مرتکب شود، در این صورت آیا استمناء کردن جایز مى شود؟

 جواب: تمام این کارها به مراتب حرام است و واجب است ازدواج دایم یا موقت کند.

  حضرت آیة الله سیستانی دام ظله:

 سوال: حکم شرعى استمناء چیست ؟ آیا کفاره دارد؟

 جواب: حرام و گناه کبیره است، ولى کفاره ندارد و حکم آن این است که باید براى نماز و مانند آن غسل نماید و واجب است که توبه نماید و از این کار دست بردارد.

 سوال: گناه استمنا چگونه بخشیده مى شود ؟ و چگونه مى توان از آن خوددارى کرد ؟

 جواب: با توبه بخشیده مى شود و با اراده و همت مى توان از آن جلوگیرى کرد.

 سوال: کسانى که قادر به ازدواج دائم و موقت نیستند آیا مى توانند به استمناء ارضاء کنند ؟

 جواب: استمناء حرام و گناه است. و تنها راه مشروع براى ارضاى غریزه ازدواج است.

 حضرت آیة الله وحید خراسانی دام ظله:

 سوال: حکم استمناء برای خانم ها چیست؟

 جواب: در حرمت استمناء فرقی بین زن و مرد نمی باشد.

 http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=287356

 نظر اسلام در باره خود ارضایی جنسی چیست؟

 پرسش

 نظر اسلام در باره خود ارضایی جنسی چیست؟ اگر در قرآن مطلبی در این باره هست لطفا نام سوره و آیه را ذکر کنید.

 پاسخ اجمالی

 استمناء عملی زیان بار، مذموم و ناپسند است که در دو سوره از سورهای قرآن و همچنین در روایات فراوانی به آن اشاره و تصریح شده است و از گناهان کبیره می باشد و از آن جهت که انجام آن دارای زیان های جسمی و معنوی زیادی می باشد، خدای مهربان آن را حرام فرموده  است.

پاسخ تفصیلی

 «استمناء» (خود ارضایی) یعنی این که انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید و دارای انواعی است؛ مثل بازی کردن با دست، گوش کردن به سخن و صدای زن نامحرم، رد و بدل کردن حرف های عاشقانه، در خیال آوردن و فکر کردن به مسائل شهوت انگیز؛ از نظر اسلام اگر کسی با اختیار یکی از این اعمال را به قصد خروج منی انجام دهد و منجر به خروج منی بشود، استمنا و حرام است. [1]

  اما دلیل حرمت استمناء، آیاتی از قرآن مجید است  که ضمن بیان صفات مؤمنین و صفات اهل بهشت، می فرماید: «و آنها که دامان خویش را (از بى‏عفّتى) حفظ مى‏کنند، جز با همسران و کنیزان (که در حکم همسرند آمیزش ندارند)، چرا که در بهره‏گیرى از اینها مورد سرزنش نخواهند بود! و هر کس جز اینها را طلب کند، متجاوز است! » [2] فقها و مفسرین از این آیات حرمت استمناء را استفاده کرده اند  چرا که «استمناء» نیز بهره گیری جنسی از غیر راه هایی است که در آیه مجاز شمرده شده است. 

 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

 علاوه بر این دو آیه روایات زیادی از ائمه معصومین(ع)  داریم  که دلالت بر حرمت استمناء دارد. از این عمل در روایات با عناوین و اسامی مختلفی مثل دلک (مالیدن آلت با دست )،بازی با آلت (عَبِثَ بِذَکَرِهِ )، الْخَضْخَضَةِ، النَّاکِحُ نَفْسَهُ (ازدواج با خود) و نَاکِحُ الْکَفِّ (ازدواج با کف دست) تعبیر شده است. در این جا به چند روایت اشاره می کنیم:

  1-امام صادق (ع) در باره مردی که با چهارپایان نزدیکی می کند یا از راه مالیدن آلت تناسلی با دست جنب می شود فرمود :این کارها و شبه آن زنا هستند .

  2- امام صادق (ع) فرمود : مردی را پیش حضرت علی(ع) آوردند که با آلت خود بازی کرده (و به این طریق خود را ارضا می کرد)، حضرت آن قدر بر روی دست های او زدند که دستانش قرمز شد و سپس با بودجه بیت المال او را متأهل نمودند.

  3- ابو بصیر گوید از امام صادق (ع) شنیدم که فرمود: خداوند در روز قیامت با سه گروه حرف نمی زند و به آنان نظر نمی کند و آنان را از گناهان پاکیزه نمی سازد و برای آنان عذابی دردناک است ، یکی از آن گروه کسانی هستند که با خود نکاح ( استمناء ) کرده اند.

  4- از امام صادق (ع) در باره خضخضه"( استمناء با دست ) سؤال شد، در جواب فرمود: گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و کسی که چنین کاری را انجام دهد مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که کسی این کار را انجام داده است با او غذا نمی خورم! سؤال کننده عرض کرد: ای پسر رسول خدا نهی خداوند متعال در کتابش را برای من بیان کنید ! حضرت فرمود: این آیه که می فرماید : کسی که از غیر این (راه های مجاز های شرعی برای نیاز های جنسی خود) استفاده کند ظلم کرده است... .

  5-پیامبر اکرم (ص) فرمود: کسی که با کف دست خود ازدواج کند (استمناء با دست ) از رحمت خدا به دور است.

  این بخشی از روایاتی است که به خوبی دلالت بر ناپسند بودن و حرمت استمناء و خود ارضایی دارد.

  ضررهای استمناء

  یکی از علت های این که اسلام چنین کاری را حرام کرده است ضرر های جسمی و روحی و روانی زیادی است که در این عمل وجود دارد و امروزه علم توانسته است بخشی از آن را کشف کند. علت های دیگر آن ممکن است در آینده کشف و روشن شود.

[3] زیان های استمناء که امروزه به اثبات رسیده است را می توان در دو بخش خلاصه کرد:

  الف. زیانهای معنوی

  1- گناه استمنا موجب دوری انسان از خداوند می شود به گونه ای که در روز رستاخیز خداوند به آنها نه نگاه می نماید و نه با آنها سخن می گوید و از عطایا و بخشش های ویژه خداوند مانند اعطا روح پاکی و پاکیزگی محروم و بی بهره می شوند

  2- به علت ارضاء ناقص و غیر طبیعی، بعد از ازدواج نیر غالبا امور زناشویی به طور طبیعی صورت نمی گیرد و گرفتارهای دیگر از این جهت در روابط بین زن و شوهر پیش می آید که به زندگی مشترک لطمه زده و شکست در زناشویی از عوارض آن است.

  3-  گوشه گیری، یاس، بی تفاوتی نسبت به مسائل مهم حیاتی، غم و کدورت روانی از عوراض روحی دیگر آن است.

  4- موجب رکود فکری، اختلال و ضعف حافظه و کاهش اراده می شود.

  5-پیدایش سردرد و سر گیجه، سوت کشیدن گوش و ....

  6. خستگی و فرسودگی دستگاه اعصاب.

  7.زود رنجی و حساسیت در کوچکترین برخورد با دیگران.

🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴

موضوع :: خودارضایی و مضرات ان و نظرات حقیر برمبنای اسلامی و طب سنتی 

خودارضایی دردختران و زنان 

بازی دست و مالش دادن روی رحم و آب آوردن اسپرم یعنی آمدن آب منی دهها بیماری دارد منجمله یعنی دهانه رحم گشاد + رحم رویش قهوه ای شده +  تخمدان ورم و دیگه در نزدیکی شرعی دارای درد میشود + چشم چپ میشه + چشم آستیگمات + درد کمر بی انتها تا اخر عمر+ تکررادرار حتی مدفوع + لرزش سر و دست و پا + تغییر رنگ پوست + تب + کیست در پستانها منجر به تومور چون آب منی طبیعی خارج نمیشود + کیست دررحم  +  خشکی  درروده ها تا خراب شدن کیسه صفرا + بی اشتهایی + ریزش مو + کلقت شدن واژن و خوتریزی

 پاسخ به یک سوال بلی پارگی وریدهای رحمی و پستان و حتی خونریزی واژن و خشکی آب واژن و بالا رفتن دمای رحم و لخته شدن خون دررحم نتیجه ازدواج رحم با دست شده و سینه ها بشدت رشد کرده و ظاهر فیزیکی آن مختل میشود 

 باز هم برای ترمیم پستان ها باید دستور را انجام دهند ولی اولین راه شستشوی مغز و بدن از فساد از راه غیر شرعی است 

 صبح ها دمنوش استوخودوس بخورید و شبها سرکه انگبین میل شود تا شهوت کم شود

💊💊بروزعلایم درمذکرها 

لرزش دست و پا + چپ شدن چشم + ناتوانی درنعوظ موقع نزدیکی شرعی بعد ازازدواج + خشکی روده + اختلال مغز و اعصاب + پاره شدن عروق مجاری و بالاخص واریکوسل قطعی + ایجاد خلق و خوی تند + بادهای سمی و مهاجر دربدن + گرفتگی عضلات کتف و کمر+ افسرده + سردردهای شدید + گرفتگی عروق دفع ادرارو یا شاش بندی+ پوکی استخوان +شکستن ناخنها+ ریزش مو+ تلخی بزاق دهان + خشکی لب + زودانزالی زودرس درعنفوانی جوانی + کوچک  شدن الت تناسلی تا یک سانتی مترو+ فعال شدن اوره و سیاتیک و بالابودن فشارخون همیشگی + بی علاقگی به همسر خودش و دوست داشتن خود + رشد نازایی و ناباروری قطعی و فقدان قوه باء

 💊💊💊💊💊💊

 راهکار کاهش شهوت را با تغذیه دنبال کنید 

 اول استمداد از خدا 

 عوامل کاهنده شهوت جنسی به زبان سنتی 

   کاهو + سبزی خرفه+دوغ و ماست+آبغوره+دوری از تخمه ها+آب لیمو + لیموشیرین + لبو+ سبزی گشنیز+ آش گشنیز+دمنوش پنج انگشت یک استکان عالیست + روزه + دوری از گوشت با تخم مرغ + دوری از دل و قلوه + دوری از فلفل جات+ آلو + کم خوری +آب خیار + تمرهندی + سیرابی+ عدس + بارهنگ + ترنجبین + عرق بیدمشک با گلاب + سکنجبین+ پودر سماق+ دمنوش بنفشه و ختمی و پنیرک+ دوری ازسبزی شاهی و تره+ آب برگه هلو و زردآلو +لبو + باقلا+ نان خشخاش+ سبزی خرفه+ دمنوش لیمو عمانی+ چای به + چای عناب + مصرف کافور کم + سبزی غازیاغه + دلستر + ترشیجات و سرکه جات+ سیرابی+ کاهوی زیاد + سماق زیاد + تغذیه سرد و تر+ تغذیه سرد و خشک + شربت اسفرزه با آب سرد

 💊💊💊این سایت (((شهرسوال)))) فوق العاده برای مباحث خودارضایی است 

کلیک به تفکیک جنسیت کنید 

http://www.soalcity.ir/search/node/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C