🔵راز طول عمربیش ازصدسال🔵

🌀دکتر سید محمد موسوی🌀

🔵مصرف زیاد آب🔵

🎾✍امام علی (ع) خطاب به کمیل بن زیاد می‌فرماید: ای کمیل مبادا خوراکی معده‌ات را سنگین کند؛ در آن جایی برای آب و هوا واگذار و هنگامی که هنوز میل به خوردن داری از غذا دست بکش ✋اگر چنین کنی، غذا را گوارا خواهی یافت؛ چرا که تن درستی از کم خوردن و آشامیدن است.

🎾✍امام صادق (ع) می فرمایند: اگر مردم کم آب می‌نوشیدند: بدن‌هایشان به سامان بود. و همچنین در روایت دیگری می فرمایند:هرکس کم آب می‌نوشد تن درست است.

🎾✍مردان و زنان به خصوص پیرها توجه کنند که نوشیدن آب زیاد برای بدن مضر استآب‌درمانی که اکنون در جامعه مطرح است روش‌هایی دور از حکمت و عقل است.روشن نیست این دستورات از ناحیه چه کسانی صادر می‌گردد. علم کیست و علم چیست⁉️

 🔵مصرف گوشت🔵

🎾✍امام علی علیه السلام می فرمایند:شکم خود را مقبره حیوانات نسازید.»🐂🐔 ولی ترک گوشت را خم جایز نمی دانند و می فرمایند:هرکس بر او چهل روز بگذرد و گوشت نخورد، باید به امید خداوند قرض بگیرد و گوشت بخرد و بخورد. 

 🎾✍در مورد مصرف گوشت هم توصیه 👏و هم نکوهش👊 شده است. پیداست که مانند همه امور تأکید بر میانه‌روی و اعتدال می‌شود.امام صادق علیه السلام عادت به خوردن گوشت را بد می‌شمردند و می‌فرمود:آن اعتیادی هم‌ چون اعتیاد به شراب است.

🔵روغن‌های مناسب🔵

 🎾✍از روغن‌ها روغن حیوانی و روغن زیتون و روغن کنجد مناسب است. اگر از دنبه گوسفند روغن بگیرند به شرط آنکه با مواد زیر همراه باشد نیز روغن خوبی بدست می‌آید.👇

🎾✍بر فرض اگر 4 کیلو دنبه داشته باشیم 4 عدد پیاز و یکی دو لیوان ماست ترش و همان مقدار سرکه یا آب لیموی ترش و گلاب و 150 گرم میوه و به همان مقدار پوست سیب درختی اضافه کرده، چرخ کنند و برای بوی آن نیز مقدار کمی میخک، سنبل، بهارنارنج یا هر خوشبو کننده طبیعی که مورد پسند باشد می‌افزایند. همه را چرخ کرده روی شعله می‌جوشانند و روغن را از آن جدا می‌کنند. این روغن سبک و زود هضم است و به دیواره ظروف هنگام سرخ کردن کمتر می‌چسبد.

🌸🇮🇷💯 @tebe_jame 💯🇮🇷