• خشکی واژن ( رحم ) با نگاهی به طب سنتی چیست و چه راهکاری و تدبیری برای سالمسازی آن وجود دارد 
  • خشکی رحم با نگاه ساده چیست : 
  • جداره واژن دارای غددی است که ترشح هورمونی به شکل مایعی دارد ووقتی به هرعلت دربانوی متاهل آمیزش و نزدیکی انجام نشود و یا بدون تحریک رحم و ملاعبه دخول انجام شود و یا فعالیت جنسی توسط مرد به روش نامهربانه از کانال مقعد به زن انجام شودو این روش نزدیکی ٬ امنیت آناتومی رحم را مختل میکند و ادامه این بی انصافی منجربه سندروم رحمی و نهایتا خشکی واژن میشود .

💊💊💊راهکارهای ایجاد امنیت دررفع خشکی 

۱- تغذیه های خشک اعم ازسرد و خشک و یا گرم و خشک پرهیز شده و مصرف غذای خشکی مثل برنج و سرخ کردنی ها بسیارکم مصرف شده و یا با مصلح برنج یعنی اندکی ازپودرزیره و یا پودرلیمو استفاده شود و مصرف ماکارونی و لانزانیا بشدت خشکی دهنده هستند.

۲- غذای سودازا مثل عدس ٬ بادمجان ٬ چای سیاه ٬ قارچ ٬ رب گوجه کارخانه ای ٬ گوشتهای گاوو گوساله ٬ نخود فرنگی ٬ قارچ و روغنهای نباتی و مایع ( گریس اروپا) بشدت مضر و خشکی دهنده و کاهنده طول عمرهستند

۳- برای رطوبت دهی موثر درسلولهای بدن و بالاخص واژن بایستی ازتغذیه گرم و تر یا سرد و ترمثل آشجات + اب برگه زردآلو ویا قیسی و یا هلوی خشک +شربت گلاب بیدمشک + شربت خاکشیر + شربت سکنجبین + شربت به + شربت شیره های انگور با خرما با توت با انجیرو... استفاده موثرشود.

۴- هنگامیکه خشکی واژن سبب تقویت یبوست و بواسیر و خارش و سوزش های رحمی و مجاری ادراری زنان شده باشد میتوان درایام غیرپریود و نیزغیربارداری ازترکیب گل ختمی ۲۰ گرم + پنیرک ۲۰ گرم + بنقشه ۲۰ گرم + گلسرخ ۱۵ گرم را بصورت مخلوط به مدت ۱۵ دقیقه در ۷ پارچ آبجوش دمنوش کرده و سپس صاف کرده و دراب آن به مدت ۲۰ دقیقه گرماگرم لگنچه و رحم را دراب قرارداده و متناسب با حجم خشکی و‌درد بصورت هفتگی و یا ماهانه دراین آب قرارگرفته شود .

و یا اینکه نشستن دروان حمام و ریختن روغن بنفشه با پایه بادام یا کدو و مالش دادن کشاله رانها و زیرناف درغیرپریودی 

میتوان تا هفت روز ازعرق خارشتر و عرق کاسنی روزی یک لیوان برای ۱۴ روزازهرکدام استفاده کرد.

۵- سپس روزانه در غیر پریودی روغن زردگاوی ( همان حیوانی) به اندازه یک قاشق چایخوری زیردل و کشاله رانها را به مدت ۲۰ دقیقه آرام مالش داده شود تا روغن جذب لایه های زیرین پوست و مویرگهای رحم گردد .

۶- مصرف پودر گیاهان تندمزاج و گرم و خشک در تغذیه ها به حداقل حداقل بسنده شده و ازمصرف تغذیه های فست فود و نوشابه جات و کلم ها و شلغم و قندو شکرو آلبالو و گیلاس و انبه و اناناس و...بشدت پرهیزشودو متعاقبا سبزی ها بالاخص خرفه و گشنیژومصرف شود .

۷-تغذیه های رافع خشکی واژن عبارتنداز: اب هویج با اب به با آب سیب + اندکی آبغوره + ماالشعیر خانگی + عرق بومادران + شوید پلو و یا ضمادروغن آن اززیرناف تا روی رحم + بادکش دستی استکانی ۵ دقیقه ای زیردل پس ازضماد روغنهای بالا + ضماد مخلوط یک تخم محلی با یک قاشق چایخوری ازلعاب به دانه به دهانه رحم و دیواره اش بارعایت بهداشت + مصرف عرق رازیانه درغیر پریودی

۸- شستشوی رحم درایام پریود مطلقا ممنوع است چون کلکسیونی ازتنوع بیماری رحم و کیستها و آلودگی ها شکر میگیرد .

۹- اگردربانو لک بینی مکررپریودی فعال است 

الف پس درایام غیرپریود فرمول زیراجراشود :::: 

۹/۱- عرق رازیانه بین یک دوم استکان تا یک لیوان درصبح هنگام .

۹/۲- عرق بومادران بین یک دوم استکان تا یک لیوان در بعدازظهر هنگام .

۹/۳- ضماد روغن زرد گاوی طبق فرمول بالا و ازروزسوم بادکش دستی به مدت ۵ دقیقه ( دقت شود دردوران پریودی محورهای فوق مبادا اجراشود )

۹/۴- به محض شروع پریود موارد بالا قطع شود 

ب : درایام شروع پریود 

۹/۵ - آمیزش و دخول شرعی حرام و بشدت مضر و سبب بیماری متنوعی میشود حتی ملاعبه ها هم مضراست 

۹/۶- پوشیدن شلوارک نخی موثراست 

۹/۷- شستشوی رحم درایام پریودی ‌فوق العاده مضربوده و سبب ضعف تخمدان و بوی مشمئزکننده رحم ولک و ترشحات سفید و کیستها و درد زیردل میشود 

ج : استعمال دود عنبرنسارا روزی دودانه درایام غیرپریود سبب دفع عفونتهای رحمی میگردد فقط پس ازدوددادن فوری استحمام نشود 

روش دود اتش زدن عنبرنسارا هماننداسفند و قراردادن دریک پیاله و کاسه توالت فرنگی و دهانه رحم را درمعرض دود قراردادن .

۱۰- خشکی رحم‌درموارددیگری ازناحیه نامهربانی شوهردرموارد آمیزش عارض میگردد که بصورت خصوصی پاسخ داده خواهد شد که معصومین ع میفرمایند بازنان خودهمانندحیوانات و ... ایستاده و... نزدیکی نشود بلکه یکی از حقوق رحم زنان برمرداین است که با رحم و سینه و ....همسرش ملاعبه و بازی کند پس ازبروزشهوت درچشمان دخول انجام شود که متاسفانه گلایه مستمرزنان درنامهربانی شوهردراین باب حکایت دارد