🎯کاهش کلسترول با چند روش ساده🎯

 مطالعات محققان دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که پیاده‌روی روزانه، مصرف آجیل، گریپ‌فروت و غلات سبوس‌دار و نوشیدن آب به کاهش کلسترول کمک می‌کند.

 ✅به گزارش Health، جنس غشای سلول‌ها از جنس کلسترول است و بدن برای اعمال حیاتی خود از جمله تولید هورمون‌ها به این ماده حیاتی نیاز دارد.

بعضی از مواد غذایی مانند زرده تخم‌مرغ، گوشت و فرآورده‌های لبنی حاوی کلسترول هستند ولی قسمت عمده این ماده توسط بدن تولید می‌شود. دو نوع از لیپوپروتئین‌ها، کلسترول و دیگر موارد را از طریق جریان خون حمل می‌کنند. این دو نوع لیپوپروتئین HDL و LDL نام دارند.

 کلسترول مفید یا HDL، کلسترول اضافی را وارد کبد کرده و از بدن خارج می‌کند. سطح بالای HDL برای سلامت قلب مفید است و از بروز حمله قلبی و سکته مغزی جلوگیری می‌کند. کلسترول LDL، کلسترول اضافی بدن را وارد جریان خون می‌کند و سبب ضخیم شدن رگ‌های خونی می‌شود. این کلسترول برای سلامت قلب مضر است و احتمال سکته را افزایش می‌دهد.

مطالعات محققان دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که با هفت روش کوتاه و ساده می‌توان سطح کلسترول بد را در مدت ۱۰ ثانیه کاهش داد.

 1⃣ آب بنوشید

تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن آب، سبب کاهش کلسترول شده و احتمال بیماری‌های قلبی را ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد.

 2⃣روزی ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنید

مطالعات محققان کلینیک مایو نشان می‌دهد که روزی ۳۰ دقیقه پیاده‌روی نقش موثری در کاهش کلسترول و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی دارد.

 3⃣سبوس مصرف کنید

غلات و مواد حاوی فیبر و سبوس، مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی را ۲۰ درصد کاهش می‌دهند.

 4⃣آجیل بخورید

آجیل بهترین میان وعده است و احتمال بیماری‌های قلبی را ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

 5⃣زیاد سالاد بخورید

از سبزی‌های حاوی برگ سبز استفاده کنید و زیاد سالاد بخورید

 6⃣ کره و غذاهای چرب نخورید

غذاهای چرب میزان کلسترول را به سرعت افزایش می‌دهند.

 برگرفته از:www.ravazadeh.com

🌱 https://telegram.me/joinchat/BgJv-jwUOa4roBsCfyGbPg 🌱