زردآلو

من زرد آلو هستم . میوه ام گوشتی ، با طعمی مطبوع و شیرین می باشد . در داخل هسته ام مغز آن قرار دارد که طعم آن گاهی شیرین و گاهی تلخ می باشد.

 از خریداری میوه من که خیلی زود چیده شده اند پرهیز کنید.میوه های رسیده من خوش مزه هستند و باید با احتیاط حمل شوند و تا حد امکان سریع مصرف شود. ازمیوه ام میتوان برگه ، کمپوت و نکتار زردآلو تهیه کرد.

من از نظر طب ایرانی سرد و تر هستم ، لذا برای سرد مزاجان مضرمی باشم . اگر من را همراه با هسته شیرین آن بخورید ، دچار نفخ معده نخواهید شد. مواد مغذی موجود در من از چشم ها و قلب حفاظت می کنند و فیبر موجود در آن بر علیه بیماری ها مبارزه می کند. برگه ام سرشار از پتاسیم است ،که باعث تنظیم فشارخون می شود.  

میوه رسیده ام به علت دارا بودن ویتامین های گروه B برای درمان بیماری های عصبی و روحی ، بی خوابی، خستگی شدید، گیجی، فراموشی و ... مفید است.

میوه و هسته شیرینم به علت دارا بودن ویتامین C برای تقویت بدن، رفع اختلال در رشد کودکان، جلوگیری از خونریزی لثه موثر است، به علت داشتن آهن در خون سازی موثرهستم. 

من میوه ای ملین هستم ، افرادی که ناراحتی کبدی دارند، باید از زیاد خوردنم پرهیز کنند. هسته ام تلخ ومواد سمی به نام اسید سیانیدریک و اسید پروسیک دارد . لذا خوردن هسته تلخم خطرناک است. مصرف زیاد میوه ام باعث ایجاد لک های سفید پوستی می شود.

ضررها

میوه من به طور کلی دیرهضم و نفاخ است ، بنابراین اشخاص مسن و کودکان باید از خوردن زیاد آن پرهیز کنند . بعد از خوردن میوه ام آب سرد ننوشید یا با آب سرد استحمام نکنید، زیرا باعث ایجاد گاز و نفخ در معده می شود.

Telegram.me/hakim_tehrani 

@hakim_tehrani