⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️🍀🍀🍀🍀

گیاهان خطرناک دوران بارداری

 هوالشافی

یکی از اصول طبیعت درمانگران در پیشنهادهای گیاهی که برای بیماری‌های مختلف به بیماران می‌دهند این است که همه داروهای گیاهی کاملاً بی‌خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره از گیاهان باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی را درباره آنها کسب کنیم.

  به‌عبارت دیگر اگرچه به خاطر اینکه ترکیبات مؤثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق‌تر و درنتیجه اثرات جانبی آنها کمتر است اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد. یکی از نخستین دستورات احتیاطی در این زمینه توجه به این مسئله است که تا وقتی کاملاً مطمئن نشده‌اید که گیاهی برایتان مناسب است آن را مصرف نکنید و در این باره هیچ‌کس مثل یک متخصص این حوزه نمی‌تواند کمک‌کننده باشد.

 میان گاهی عوارض استفاده سرخود از برخی از داروهای گیاهی می‌تواند نتایج بسیار بدی به همراه داشته باشد. یکی از زمان‌هایی که به‌هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است. مهم‌ترین دلیل این موضوع این است که برخی از گیاهان باعث سقط جنین می‌شوند.

 نگاه برخی از متخصصان طبیعت‌درمانگر، زنان باردار باید از خوردن گیاهانی چون پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، افسنطین، پونه معطر، سداب، فلوس، کدو تلخ، جعفری فرنگی، سنبل چینی، نعناع کوهی و مینا پرهیز کنند. همچنین مصرف زیاد کرفس و جعفری نیز برای زنان باردار مشکل آفرین است. ازجمله ممنوعیت‌های گیاهی زنان باردار همچنین استفاده از کافئین است چرا که از نظر علمی ارتباط مستقیم بین مصرف کافئین در دوران بارداری و سقط جنین ثابت شده است. خوردن 163 میلی گرم کافئین در روز معادل یک یا دو فنجان قهوه، خطر سقط جنین را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

ازاستاد پزشک حسن اکبری متخصص 

http://www.drakbary.com/index.aspx? fkeyid=&siteid=3&pageid=402&newsview=232

ب: سایر گیاهان عامل سقط جنین از منظر اینجانب

عوامل سقط جنین  زنان، نازایی، حاملگی

 گیاهانی که باعث سقط جنین است و خانمها بی توجه هستند : خوردن اقلام زیر عبارتند از : زعفران + تخمه آفتابگردان + حنا خوری + سبزی سوسنبر + جوانه جو + پونه کوهی+ قهوه جات + نخود سبز+ سیاهدانه + زیره + دارچین + مسهل های گیاهی + غوره + زرشک + گلپر+ فلفل سیاه +کنجد + عفونتهای رحمی + تغذیه های بسیار سرد و یا تغذیه های بسیار گرم + یبوست و زور زدن برای دفع حاجت و... 

در اسلام دروغگوئی در زنان را باعث سقط جنین و وارونگی رحم برشمرده است .