💊💊💊💊💊💊

💊 بسته سلامت فارس 💊

 توصیه های طب سنتی برای درمان کبد چرب

 🔹کاهش جذب چربی با خارمریم

این گیاه از آنجا که ترکیبی به نام سیلی‌مارین دارد، می‌تواند در کاهش میزان جذب چربی به ویژه چربی بد موثر باشد.

 🔹با زنجبیل متابولیسم بدن را افزایش دهید

افرادی که در طول هفته 2 تا 3 بار زنجبیل مصرف می‌کنند، می‌توانند از خواص درمانی آن در کاهش جذب چربی‌ها بهره‌مند شوند. 

 🔹سویا را با گوشت قرمز عوض کنید

جایگزین کردن سویا و پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی به ویژه گوشت قرمز می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش جذب چربی دارد.

 🔹آبلیمو را فراموش نکنید

نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک لیموترش تازه وجود دارد در آغاز روز می‌تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. 

 🔹از زردچوبه غافل نشوید

افرادی که از زردچوبه به عنوان یک چاشنی در برنامه روزانه خود استفاده می‌کنند کبد مقاوم‌تری در برابر ابتلا به بیماری کبد چرب دارند.

 🔹عرقیات گیاهی بنوشید

عرق گیاهی شاه‌تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می‌آیند. 

@Farsna

💊💊💊💊

راهکارهای دیگرخودم درباب کبدچرب 

http://tajarobteb.persianblog.ir/tag/%da%a9%d8%a8%d8%af_%da%86%d8%b1%d8%a8

http://tajarobteb.persianblog.ir/post/7

///////////////////////////////////

برای خارج کردن بدن از اخلاط کثیف ، کهنه و سموم فعال که در سیستم مغز آسیب وارد می کنند که عموما" همه انسانها گرفتارند و لیکن مزاج صفراوی ها این بیماری در آنها شدت شدت دارد که راهکارهای زیر مشاوره ارائه میشود :  

الف : شربت خاکشیر : ناشتا دو قاشق شسته + اسفرزه یک سوم قاشق چای خوری + گلاب نصف استکان + یک قاشق چایخوری عسل و بقیه آب ولرم .... اگر حساسیتی در بدن داشت اسفرزه کمتر شود .هیچگاه قطع نشود چون خلط گیری کیسه صفرا در روده بالاست .تا سه ماه ادامه بدهید . همه اعضا خانواده هم بخورند .
ب : ناشتا چهار قاشق سکنجبین عسل ( دستور تهیه خانگی آن یک لیوان عسل بدون موم + نصف لیوان عرق بید مشک + نصف لیوان سرکه سیب خانگی که اگر مخلوط شوند نام سکنجبین میگیرند ) را در یک لیوان ریخته و فقط یک گرم دارچین و بقیه را آب ولرم اضافه کنید و سپس ناشتا بخورید . تا سه ماه ادامه بدهید . همه اعضا خانواده هم بخورند .
ج : بعد از 14 روز دیگه مقدار 10 گرم گلسرخ + 10گرم سنا بصورت دمنوش در دو لیوان آب به مدت 20 دقیقه تهیه کرده و سپس که یک لیوان شد آن را صاف کرده و با میل و ناشتا مصرف شود و در این روز حق استرس و میهمانی و غصه و تلفن ندارید . آهسته در منزل و پارک قدم بزند و حالتان بهم میخورد و دارای دل درد میشوید و یا اسهال سیاه رنگ ظاهر میشود و تا ناهار ناشتا باشید .این دارو فقط یکبار مصرف شود و فردای آن روز به موسسه حجامت در شهرتان بروید و از پشت کتف یک حجامت عام شود .
د: برای هر روز ناهارها یک پیاله بزرگ و یا کوچک آش جو با دو گرم فلفل و سبزی خرفه و یا گشنیز و اسفناج درست و میل شود
ملاحظه : ما در طب سنتی فقط این چهار روش مرکب را برای حجامت و خارج کردن خون کثیف میشناسیم
= خوردن آب ولرم و قطع کردن آب سرد و یخ و بستنی و پرهیز از غذای سرد و گرم در سر یک سفره .
= دمنوش شش گیاه برای دفع عفونت مثل سوزش و بدبوئی رحم و ترشحات سفید و رفع خشکی روده و رفع آفت دهان : گیاهان خارخاسک و خارشتر و دم گیلاس و کاکل ذرت و ناخنک و بابا آدم روزانه یک الی سه لیوان ... از هرکدام سی گرم گرفته و مخلوط کرده و برای هر وعده دوقاشق شسته در دو لیوان آب جوش ریخته و مثل چای دمنوش شود وقتی یک لیوان شد صاف کرده و میل شود .
= دو پهلو بایستی با روغن بابادام شیرین و یا کرچک روزی سه بار چرب شده و نوازش آهسته داده شود و پهلو ها را با پارچه سبک وزن ( مثل پارچه وال هندی از جنس عمامه) و هفتگی بادکش آرام آتیشی انجام شود ( آهسته تا سموم خارج شوند )
= مصرف دوغ با عرقهای آویشن و نعناع ، مصرف شود فقط اندک چون لبنیات با سنگ کلیه ناهمخوان است . نوشابه های گازدار و رنگی بشدت مضرند .
= آب عسل با لیمو ترش ( یک دوم آن ) روزی یک لیوان . این یعنی دارو برای دفع فضولات روده و رفع یبوست .
= فلفل دلمه ای در تغذیه پختنی + سبزیجات به غیر شاهی + ماهی از جنس ماهی دریا چون آب شور ماهی را گرم میکنه + مرغ دهاتی و یا خروس محلی .
= نان خمیری بالاخص بربری و نان برکی اندک و ماکارونی و خمیرجات و چای و قهوه و دخانیات و قلیان ممنوع + مرغ کارخانه ای و رب گوجه ممنوع بجای رب گوجه زردچوبه شفای تن آدمی + اسفناج و بورانی عامل سنگ ممنوع + سیب زمینی سرخکرده و آب پز حداقل + روغن نباتی ممنوع + روغن کنجد و زیتون و روغن گردو عالی هستند + کنسرو و گوشت فریزری و فست فودها ممنوع و آدامس جویدن و شکلات و بادمجان زیاد مضرند.
= چای به و چای کوهی و چای بابونه و چای سنبل طیب با گاوزبان و یکدانه لیمو عمانی بعنوان دمنوش جای چای مصرف شود .
= پرتقال برای سنگ کلیه مضر است چون سرد و تر است .
= روزی یک قاشق روغن زیتون در یک لیوان آبجوش ریخته و میل شود و اگر نشد در روی غذا بریزید بیشتر .
= ادویه جات بسیار اندک به اندازه یک نخود در تغذیه ها + زردچوبه بجای رب گوجه مصرف شود .ادویه جات زیاد خوردن و فست فودها و برنج زیاد سبب خشکی و خرابی اعصاب و بدبوئی رحم و فیبروم رحم و بالاخص یبوست میشود .
= مویز شانی سیاه و آب انگور خانگی برای تخلیه عفونت پی در پی کیسه صفرا بالاست . چون افراد مزاج خشک همیشه کیسه صفرا یشان خلط کثیف و کبد چرب را فعال میکند پس مویز ضد سرطان و آرامش دهنده سیستم هیپوفیز مغز و ام اس را آرامتر میکند . انشاالله

= ترشیجات زیاد بالاخص کارخانه ای برای کلیه شما مضر شدید است برای تلخی دهان لواشک زردآلو و سیب را روزانه روی زبان بگذار و لیس بزن تا سموم نهفته در بزاق را به سمت خارج شدن هدایت کند . چند لقمه به آخر غذا روی تغذیه دو نخود پودر لیمو عمانی ریخته و میل شود تا اسید روده 10 متری کاهش یابد .+ بعد از غذا دو قاشق عرق شیرین بیان و یا اینکه دو قاشق عرق نعنا . شاید آفت دهان شما از خشکی روده تان باشد که با چند روز پودر لیمو عمانی در روی غذا شاد میشوید . تست کنید .
ملاحظه : در سیره معصومین علیهم السلام خوردن سیب برای هفتاد بیماری توصیه موکد شده است و برای ام اس شما فوق العاده مفید است تا روزی چند لیوان آب سیب قرمز خانگی مفید است انشاالله .
= پشت سرو کف سر ، هر روز چند قطره روغن بادام شیرین اصل بمالید و مقداری روی بینی را چرب کند ( روغن اصل با پایه بادام باشه ) . روی روده هم مالیده شوند اثر بسزائی در سیستم بدن دارند .
= = حنا با آب داغ خیس شود و به کف پا بگذارید چون بخار زردرنگ روده در نواحی مغز و یا اسید معده و کیسه صفرا باعث یبوست بواسیر غلیظ میشوند .
= گوشت خوری زیاد بالاخص قرمز و خاصه گوشت گوساله و گاو و مرغ کارخانه ای باعث فعال شدن اسید اوریک و گرفتگی عروق میشوند شما گوشت بلدرچین را و مرغ محلی را بیشتر همسوئی کنید ..
= حلیم و تخم مرغ کارخانه ای مناسب شما نیست . چون روده های شما هاضمه اش ضعیف است حتما غذای سبک بخورید و حتما" گرسنه از سرسفره برخیزید .
= پیاده روی صبحگاه به مدت یکساعت ( از مقدار کم شروع شود ) .
= با شکم پر و خالی استحمام ممنوع . استرسها و فیلم های کذا و کذا ماهواره ای بطور مطلق برای شما مضرند چون اسید روده شما غلیظ هستند و سیستم عصبی مغز نبایستی تحریک شوند و الا ام اس تشدید میشود .
= اول و وسط و آخر غذا از آب خوردن پرهیز شود .
= شربت رقیق کننده خون از مرکز حجامت تهیه شود و روزی دو نوبت با دوقاشق بزرگ در یک لیوان آب ولرم ریخته شود و با میل مصرف شود .به مدت یکماه تکرار شود .
= کاهو با سکنجبین بعدازظهرها مصرف شود .
= سیزی شاهی و تره ممنوع شود و گشنیز به سبزیها اضافه شود .
= عرق شاهتره و عرق کاسنی بصورت مخلوطی روزی یک لیوان بعد از غذا طی یک دوره شش ماهه میل شود فقط 14 روز مصرف و سه روز ترک شود و دوباره تکرار شود .
= آلوجات در تمام غذاها ریخته شود .
= آب برگه شامل 14 زردآلو خشک بدون تیزاب با 3 انجیر خشک به مدت شش ساعت در آب جوش خیسانده و سپس له کرده و نصف آن ناهار و بقیه شام بعد غذاها مصرف شود .
= لیمو شیرین خیلی مصرف شود و پرتقال بسیار اندک .
= خوراک لوبیا سبز عالیست .
= بادمجان ممنوع و بجای آن انواع کدوجات میل شود . دقت شود بطور مطلق نمیتوان عادت را ترک کرد و لیکن این اقلام را رعایت کنید برای رفع یبوست موثر ویژه هستند چون کبد چرب باعث لکه ها ی ریز در پوست میشود
= عسل زرشک و عسل کنار برای شما عالیست .
= پوشیدن لباس قرمز و لباس زرد ممنوع چون اعصاب ام اس بایستی تحریک نشود و لباس سفید و سبز و فیروزه ای برای شما مفیدند و از منظر معصومین ع نگاه کردن به سبزه و آب ام اس را تعدیل می کند .( ام اس یعنی آرامش سلولهای مغز )
= خلط صفراوی شما میگوید که ضعف زیاد دارید پس فالوده سیب ( نیم کیلو سیب قرمز رنده شده + نصف لیوان عرق بید مشک + نصف لیوان عرق گلاب + دوقاشق عسل ) با هم مخلوط کرده و موقع ضعف یک پیاله بخور که عالیست .
= غمباد و استرس برای تولید غلظت خون شما مضر است .
= هفته ای یکبار ترنجبین را در آّ بجوش حل کرده و با میل مصرف شود
= تکرار و تکرار میکنم شما یک سوم غذا و یک سوم سالاد و یا سبزی و یک سوم گرسنه باش بسیار مهم است .چون گرسنگی در تولید سلامتی فوق العاده موثر است و این روش انبیا است .
= دلستر بدون گاز مفید است .
= ریزه خواری را کلا" قطع کن . یعنی معده شما نیاز به آرامش دارد .
= بعد از حجامت عرقهای بهارنارنج را با اسطوخدوس و بادرنجبویه در یک لیوان مخلوط کن و یکساعت قبل خواب بخور و اگر عود های بهار نارنج و یا اسطوخدوس بود در اتاق خواب دود کن و.... دقت شود دود کردن اسفند با کندر در منزل برای ایجاد امنیت در مغز موثر است و بخارات عفونی مغز را خارج می کنند .
= تخم و سبزی ریحان ( سبزی امام علی ع ) در فعالسازی کبد موثر است و زیاد خوردن نفخ معده دارد .– امام صادق علیه السلام اگر در سر سفره ای سبزی نبود منتظر تهیه سبزی می شدند . آیا ما نبایستی به سبزی به عنوان غذای ردیف اول فکر و برنامه ریزی در سفره کنیم ) .6= خوردن سبزی جعفری تقویت کننده کبد است .
= تذکر مهم عرقیجات گیاهی بایستی بعد از یک دوره مصرفی مثلا" 14 یا 21 یا 40 روز به مدت 7 روز استراحت کرده و مصرف نشود که اثر درمانی زایل نشود
= زردک خلط بلغم را دفع می کند و آب آن و پخته آن در سلف سرویس غذا با آلو بخارا بسیار موثر است .
= خوردن در روز 2 گرم فلفل در گرم کردن کبد و آب کردن چربی نقش بسزائی دارد .
مصرف یک مثقال پودر خردل در آش ها و سالاد مفید است ( سالاد سس این غذای غربی و کشنده کبد ممنوع ) .
= مصرف انگور و شیره آن ( شربت سر سفره قدیمی ها ) شفادهنده انواع بیماریهای کبد است .
= خوردن اندکی مغز خیار با نمک دریا برای کبد چرب خوبست .
= چربی کبد شما بایستی با چراغ کوره ای الهی یعنی خوردن غلات سوخته شود حتما" نبایستی با خورشت میل شود ( غذای غیر کنسروی لوبیا چیتی – لوبیا قرمز و.. ) .
= غذاهای مضر کبد چرب عبارتند از ( سرخ کردنی با روغن نباتی و غفلت از خواص روغن زیتون و گردو خصوصا" – غذاهای پرچرب و پر حجم – سیر و پیاز غیر متعارف در غذاها – شکلات – بیسکویت کارمندی – پفک و تنقلات با فرهنگ غربی – شیرینی غیر منزل – نمک – رب گوجه و گوجه فرنگی – سیب زمینی با آب پخته - اسراف در مصرف ترشی جات – پنیر و ماست کارخانه ای و... ) - ماکارونی
= غذاهای مفید برای کبد چرب عبارتند از ( آلو و آلو و آلو – سکنجبین سازی عسل با آب گرم و خوردن یک دوره 6 ماهه با فاصله درمانی – تمرهندی – مویز و کشمش غیر کارخانه ای و مصرف ناشتا و تنقلات در زنگ تفریح - زرشک – شاتوت – آب در حد متعارف فقط تا 8 لیوان و آب درمانی به روش غربی مطلقا" ممنوع – اول و آخر غذا نیم گرم نمک و با نصف قاشق چای سرکه سیب خانگی – ماست با پودر زنیان– شکم را یک سوم غذا و سبزی – شکم یک سوم آب – شکم یک سوم هوا ( غافلیم ) – صبحانه و شام صدر صد میل شود و شام نخوردن باعث چرب شدن کبد میشود – انواع کلم ها – کاهو با سکنجبین و در غیر فصل آن برای سالاد ممنوع – روغن زیتون – سیب زمینی کبابی روی داش و زغال – شربت خاکشیر روزی دولیوان – نان سنگک آری و بربری ممنوع – نان جو – برگ زرد آلو با آب ولرم عالیست – شیر سویا محلی – ورزش خیلی خیلی و یا راه رفتن تند که عرق و بوی آن شما را کلافه کند – برگ هلو و گلابی و انجیر – آب کرفس ( غذای انبیا ) -
= چرا کبد شما چرب شده است : آب خوری زیاد بالاخص در وسط غذا با غذای چرب – مصرف غذای پر کالری – پشت میز نشینی – غم و استرس و عصبانیت و بیقراری و ترس – نوشابه گازدار بالاخص کارمندان – تحرک نداشتن – استراحت فوری بعد از غذا تخریب سلولهای کبدی در اثر آمیزشهای ناسازگار – خامه – زبان – مغز – جگر – ماست با آبلیمو – پر خوری – قند و شکر – ادویه جات تند با زیاده روی در مجامعت – تند خوردن – مصرف کرتونها – آسپیرین – داروهای ضد تشنج – خستگی فراوان در سمت راست بدن – عادت به غذای فرهنگ غربی و عدم رعایت غذاخوری در شرع مقدس کاهش وزن سریع با تجویز دکترهای غیر متعهد با کاهوخوری و استخر درمانی با آب سرد یعنی لاغر کردن با روش غربی ها – بیماری نقرس ( اوره ) – چاقی زیاد – بد خوابی – عفونتهای ادراری – مصرف قرص و شربت های شهوت زا و یا قطره های تنگ کننده مجاری رحم – خالکوبی و تاتو گذاری – آب آوردن شکم در اشتهای سگی ( براثر فعال شدن بلغم و عدم درمان بلغم ) – زندگی شهری و کارمندی و عدم همراهی لقمه قاضی خانگی باخود - صحبت در بین غذا و ایستاده و راه رفتن با غذا خوردن – مصرف ویتامینهای سرخود – عدم رعایت غسل و بهداشت تناسلی – یبوست پی درپی حتی هر چند ماه یکبارالکلی و سیگاری شدن – دلسترهای غربی و آدامسهای الکلی – قهوه خوردی پی در پی – نجویدن غذا – کبودی بدن – لک گرفتن بدن – اگزمای پوستی – استعمال اسپری های عطرخارجی با فرمولهای ناشناخته – اسپری برای نعوظ تهیه شده در آنسوی مرزها – صفراوی شدن بدن – نوشیدنی های سرد و یخ به هنگام گرم بودن بدن – فراموش کردن روغن زیتون در سالاد و غذا – اختلافات محل کار و محله – بدبینی ها – اغتشاش در روده های بزرگ و کوچک با افکار منفی
= علائم صفراوی شدن بدن ( احساس سوزن سوزن شدن بدن – دهان و بزاق تلخ وزرد رنگ – ادرار پی در پی زرد و به سمت خاکستری – تشنگی زیاد – اشتهای کم کم – دل بهم خوردن – زبان زبر و خشک – استفراغ زرد رنگ – خواب های آتشی با زرد رنگ – خشکی داخل بینی و ترکیدگی – لذت از سرما و... شاید یک نفر چند مصداق داشته باشد وحی منزل نیست ) .
= علائم  ( میل به خواب – کم شدن هوش و حافظه – سفید ی پوست – سردی بدنLبلغمی شدن بدن  بالاخص به سمت سوداوی شدن – دیر هضم شدن غذا – آروغ ترش – فعال شدن بزاق دهان – ناتوانی جنسی – مایع شور دهان – سفید شدن ادرار – درد گرفتن پشت سر و... شاید یک نفر چند مصداق داشته باشد وحی منزل نیست ) .
= نوره درمانی بایستی در جامعه ایرانی برای باز کردن منافذ پوستی پر چرب در زیر بغل و اطراف تناسلی احیاشود تا آرسینک در بدن وارد شده و سموم را دفع نماید آری شیوه ائمه هر 15 روز یکبار بوده است اگر حساسیت پوستی دارید بعد از نوره و خشک کردن بدن روغن بنفشه بمالید .
= برای دفع عفونت در مجاری ادرار و حذف تدریجی ذرات میکروسپی و رفع گرفتگی عروق مجاری تناسلی بایستی صبحها نصف استکان عرق رازیانه و بعدازظهرها نصف استکان عرق بومادران به مدت 21 روزه ( در ایام پریود مصرف نشود ) و روزانه اطراف رحم و کشکاله ران روغن کرمانشاهی مالیده شود و در پریود از آب سرد برای رحم استفاده نشود .و روی رحم را بادکش کنید هفتگی سه بار .