💊💊💊💊💊💊

💊 بسته سلامت فارس 💊

 درمان های طبیعی برای سرفه های خشک

 🔹فلفل و عسل 

ترکیب این دو ماده در کنار هم شربتی طبیعی برای تسکین تحریکات گلو و مقابله با میکرو ارگانیسم هایی است که گلو را ناراحت می کند.

 🔹سیر، روغن زیتون و آویشن 

10 حبه سیر را پوست کنده و خرد کنید و در ظرفی بریزید. 1 فنجان روغن زیتون و 2 شاخه آویشن تازه را نیز اضافه کرده و بگذارید حداقل 24 ساعت بماند. روزانه یک قاشق از این ماده را در حال ناشتا بخورید تا زمانی که بیماری بهبود یابد. 

 🔹بخور اکالیپتوس و لیمو

یک لیتر آب را همراه با مقداری برگ های اکالیپتوس و آب یک لیمو بجوشانید. پس از جوش آمدن حرارت را کم کنید و در حالی که سر را می پوشانید بخار آن را استنشاق نمایید. 

 🔹عسل، لیمو و زنجبیل

1 فنجان عسل را در ظرفی شیشه ای بریزید و دو عدد لیمو و چند حلقه زنجبیل تازه را به آن اضافه کنید. بگذارید 24 ساعت بماند. سپس دو تا سه بار در روز یک قاشق میل نمایید. می توانید هنگام مصرف آن را در یک فنجان آب گرم نیز رقیق کنید. 

 🔹شیر و عسل

نصف لیوان شیر را گرم کرده و با دو قاشق عسل مخلوط کنید. این دارو را سه بار در روز میل کنید تا سرفه بهبود یابد. 

@Farsna

💊💊💊💊💊💊

نظرات حقیر 

سرفه را با نگاهی به طب اسلامی مدیریت کنیم :

 1= پیامبر ص : سرفه زدن را بد نشمارید چون سرفه کردن فلج شدن بدن را ریشه کن

  می کند

 سرفه را با نگاهی به طب سنتی مدیریت کنیم :

 مصرف میوه خرمالو + آب نخود پخته + دمنوش زوفا + دمنوش ختمی + دمنوش ختمی با زوفا با شکر سرخ با شکر تیغال با عناب و غرغره + خوردن فندوق و روغن آن + خورشت بامیه + سبزی تره + آب نشاسته با برنج + نشاسته با عسلاب و آب انار شیرین + عرق ریحان با شیر + آب انجیر + بخور سیاهدانه = بخور مریم نخودی برای سرفه های قدیمی + بخور پونه کوهی یا خوردنش با تغذیه + دمنوش و بخور بارهنگ با بنفشه و زوفا + خوردن آب برگه هلو + بادام و پسته + دمنوش ترنجبین + جوجه آب پز + شیر گاوی جوشیده + آب عدس پخته + قدومه شیرازی + لعاب به + عسل ناشتا یک قاشق +آب پیاز با عسل .

 ممنوعات سرفه : ترشی و ماست و دوغ + گرمای زیاد + میوه نارنگی .

۲- اگرمزاج وخلط غالب بدن کسی گرم و خشک است پس خوردن آویشن و زنجبیل بشدت سرفه اورا تحریک و خشک میکند 

 

پس اول شناخت غلبه خلط سینه ضرورت دارد