آمیزش جنسی درطب سنتی

عمل آمیزش، یکی از فرآیندهای طبیعی بدن سالم است و اگر به درستی و با رعایت تدابیر مربوطه انجام شود، منجر به تداوم سلامت و حتی پیشگیری از پاره‌ای مشکلات جسمی – روانی می‌شود. این عمل غیر از تداوم نسل، خود نوعی پاکسازی بدن از موادی می‌باشد که باید دفع شوند.

 این عمل باید متناوباً (با فواصل زمانی مشخص) به صورت طبیعی در افراد بالغ صورت بگیرد تا احتمال بروز بیماری‌های غدد جنسی و اعضای تناسلی و بیماری‌های مرتبط کاهش یابد و یکی از دلایل توصیه دین اسلام به ازدواج به موقع پس از بلوغ هم همین است. برای اینکه آمیزش باعث سلامتی و نه بیماری شود، فرد باید ارتباط آن را با غذا خوردن بداند.

  🌀⚡🌀⚡🌀⚡🌀

 ارتباط غذا با عمل آمیزش

 آمیزش باید در آرامش کامل بدن صورت بگیرد و بدن نیاز دارد قوای خود را صرفاً متمرکز بر انجام بهینه و مفید این فرآیند نماید تا مشکلی به وجود نیاید بلکه سلامتی ارتقا یابد. نباید با شکم پر آمیزش انجام شود، بلکه باید حدود 2 تا 3 ساعت فاصله زمانی وجود داشته باشد تا غذا از معده رد شود. اگر این مسئله رعایت نشود، به شدت اختلال هضم ایجاد می‌گردد. بسیاری از مشکلات آمیزش مانند:

 زودانزالی و یا ضعیف شدن توان جنسی می‌تواند به همین دلیل باشد. همچنین آمیزش باید به دنبال استراحت بدن و اتمام هضم معدی صورت بگیرد و نباید با معده پر (بلافاصله یا کمی پس از صرف غذا) انجام شود. اگر این اصول رعایت نشوند، هیچ‌یک از فواید روانی-جسمانی متصور برای عمل جنسی محقق نشده و از سوی دیگر، مشکلات عدیده رخ خواهد داد که به تدریج شخص را بیمار و بیمارتر نموده و ناباروری هم به وقوع خواهد پیوست و یا سلول تخم و نوزاد حاصل از این آمیزش در وضعیت متعادل و بهینه سلامتی نخواهد بود و ممکن است دچار درجاتی از اختلالات یا حتی ناهنجاری‌های بدن و عملکرد آن شود. این افراد حتی ممکن است به دلیل رعایت نکردن همین تدابیر اختلال‌هایی مانند درد پشت، درد سیاتیک و گرفتگی‌های عضلانی، عود کردن واریس و دردهای ناشی از آن را تجربه کنند.

🌀⚡🌀⚡🌀⚡🌀

افراد سردمزاج باید مصرف سردی‌جات را کم کنند. این افراد بیشتر دچار بی‌میلی جنسی یا ارضا نشدن هستند که همین امر منجر به بروز مشکلات مختلفی گشته و حتی در مواردی به طلاق می‌انجامد. این افراد اگر به مصرف سردی‌جات مانند: ماست، دوغ، سالاد، سس‌های سرد و ماهی ادامه بدهند، مشکل‌شان تشدید می‌شود، بنابراین باید در وهله اول از این موارد پرهیز نمایند و سپس کمی گرمی‌جات بخورند.

 گرسنه نباشید

اشخاصی که باید بیشتر مراقب باشند، افرادی هستند که غلبه خشکی در بدن دارند و لاغرند. این افراد باید کمتر عمل آمیزش را انجام دهند.

  استفاده از غذاهای مناسب مزاج هم همیشه توصیه می‌شود. اگر این عمل با شکم خالی و یا بیش از حد صورت بگیرد، مانند استحمام یا ورزش غیراصولی، منجر به لاغری و خشکی شدید و بیماری می‌شود. درمانگران طب سنتی بر این باورند که انجام این عمل در زمان گرسنگی می‌تواند آسیب‌های جدی را به بدن مرد و زن وارد کند که مهم‌ترین آن‌ها کاهش قوت و توان بدنی است که به مرور می‌تواند خود منجر به کاهش توان بدن و ضعف عمومی بدن، تحلیل اعضا، رنگ‌پریدگی، ریزش مو، ابتلا به بیماری‌ها و اختلال‌های دهان و دندان مانند تحلیل لثه می‌شود.

  🌀⚡🌀⚡🌀⚡🌀

 تغذیه و زودانزالی

 افرادی که مزاج‌های گرم دارند و دچار مشکلات جنسی مانند زودانزالی می‌باشند، باید مصرف گرمی‌جات و مواد محرک مانند فلفل، ادویه‌جات، سرخ‌کردنی‌ها و… را کاهش دهند و بیشتر از خنکی‌جات مانند ماست یا ماهی استفاده کنند. این مواد با اینکه خنک و دارای مزاج سرد هستند، ولی در افراد گرم‌مزاج به دلیل تعدیلی که در طبع شخص ایجاد می‌کنند، باعث افزایش میل جنسی می‌شوند. باور غلطی که بین اکثر افراد وجود دارد این است که همواره برای افزایش میل جنسی، از گرمی‌جاتی چون خرما، عسل و مغزها به مقدار زیاد استفاده می‌کنند، اما نتیجه آن این است که مشکل فرد بیشتر می‌شود؛بنابراین رعایت مزاج بدن و غذا برای موفقیت‌آمیز بودن این عمل مهم است و نسخه واحدی برای تمام افراد وجود ندارد؛ مثلاً افراد سردمزاج مسلماً باید مصرف سردی‌جات را کم کنند. این افراد بیشتر دچار بی‌میلی جنسی یا ارضا نشدن هستند که همین امر منجر به بروز مشکلات مختلفی گشته و حتی در مواردی به طلاق می‌انجامد. این افراد اگر به مصرف سردی‌جات مانند ماست، دوغ، سالاد، سس‌های سرد و ماهی ادامه بدهند، مشکل‌شان تشدید می‌شود، بنابراین باید در وهله اول از این موارد پرهیز نمایند و سپس کمی گرمی‌جات بخورند.

⚡🌀⚡🌀⚡🌀

استاد طالقانی