👶👶نکاتی درباره اطفال👶👶

 👶 زنان اگر در دوران بارداری بیش از حد سردی بخورند مغز جنین دچار سردی بیش از حد می شود . 

 👶ویژگی نوزاد سرد : فرزند به دنیا آمده خواب خواب است - کاملا پخمه -پف آلود- پوست سفید- موی سر کم و موی روشن کرکی- دهان شل دارد - شیر را زود برمی گرداند.

 👶ویژگی نوزاد گرم : رنگ پوست تیره - موی تن پشمالو - موی سر بلند -بچه باهوش است -

 👶درمان سریع برگرداندن شیر مادر توسط نوزاد : مالیدن روغن کنجد روی ملاج سر و معده طفل - خوردن گرمیجات توسط مادر

 👶 درمان زردی نوزاد : خوردن عرق کاسنی توسط مادر- خوابانیدن نوزاد روی برگ بید - خرفه ( خوردن و مالیدن عصاره آن روی زردی ) - حجامت پشت گوش نوزاد با خراشهای بسیار جزئی و آمدن چند قطره خون

 👶برای تسکین درد ناشی از در آوردن دندان اطفال : ماساژ لثه های طفل با روغن زیتون

 👶درمان بچه هایی که بد غذایند و بنیه قوی ندارند و ضعیف هستند : خوردن 1 قاشق غذاخوری خاکشیر با یک لیوان آب گرم به مدت ۲۱ روز

 👶 درمان اطفالی که دچار صرع و تشنج و فلج مغزی شده اند : روغن مالی ملاج سر نوزاد تا قبل از ۲ سالگی با روغن سیاه دانه و روغن بادام تلخ هفته ای یکی دو بار ( قبل از تشکیل کامل ملاج سر ) اینکار باعث رشد مغزی - بهتر شیر خوردن - آرامش بخشی و رشد جسمی اطفال می شود .

 👶 درمان بی اشتهایی اطفال : روغن مالی ناف و شکم نوزادان با روغن کرچک و یا روغن سیاه دانه . اینکار همچنین باعث رفع نفخ ، دل پیچه و قولنج نوزادان نیز می شود .

 👶 درمان اطفالی که دچار ادرار سوختگی می شوند : مالیدن آسیاب برگ گیاه مورد روی موضع - مالیدن روغن جامد روی موضع .

 👶 درمان بچه هایی که زبانشان دیر باز می شود : خوردن ۱ قاشق مربا خوری عسل روزانه - حریره بادام

 👶 درمان یبوست نوزادان : مالیدن روغن زیتون روی شکم - گرم کردن شیر مادر ( خوردن عسل و عرق رازیانه توسط مادر ) - می توان ۷ عدد انجیر را در آب خیس کرد و آبش را شبانگاه قطره قطره به نوزاد داد.

 👶درمان شب ادراری کودکان : روغن مالی شکم و زیر شکم و مثانه با روغن کنجد و نیز خوردن غذاهای گرم مزاج ( اطفال به دلیل استفاده از پوشک در دوران نوزادی و رطوبت ناشی از آن مستعد پیدایش سردی در اندام تحتانی ازجمله مثانه می شوند .)

 👶 مطالب درج شده نسخه های استاد حسین خیر اندیش می باشد